Jižní Korea bude mít Hyperloop, cestování zkrátí ze 3 hodin na 20 minut

Technologie Hyperloopu zahrnující kapsli uvnitř trubice s nízkým tlakem a elektromagnetickou levitací, která se dokáže pohybovat rychlostí přes 1 220 km/h, představil před několika lety sám Elon Musk. Nápad díky uvolněným patentům nyní vyvíjí a realizují hlavně tři společnosti – Hyperloop One, TransPod a Hyperloop Transportation Technologies (HTT).

A právě jedna z nich – HTT, v lednu uzavřela kontrakt s vládou Jižní Koreje o spolupráci a výstavbu plnohodnotného Hyperloopu, který bude spojovat města Soul a Pusan, které jsou od sebe vzdálená přibližně 420 kilometrů. Zatímco dnes trvá cesta mezi těmito městy kolem 3 hodin, s Hyperloopem to bude trvat pouhých 20 minut.

Předběžný název v podobě „Hyperloop Express“ bude projektem na několik let, přičemž spolupráce bude zahrnovat i postavení testovací dráhy. Je totiž stále nutné počítat s tím, že je technologie Hyperloopu v počátcích a je nutná obezřetná příprava jak z pohledu konstrukce pro plánovanou trasu, tak i celkové bezpečnosti pro cestující.

Jižní Korea tak v tomto případě značně pomůže i se samotným výzkumem a vývojem, takže se jedná o blízké partnerství se společností HTT. Bude ale rozhodně zajímavé sledovat, jaká společnost nakonec postaví plnohodnotný Hyperloop v reálném nasazení jako první.

Témata článku: Technologie, Elon Musk, Výzkum, Hyperloop, Cestování, Korea, Soul, Blízké partnerství, Celková bezpečnost, Hyperloop One, Jižní Korea, Nízký tlak, Obezřetná příprava, Plánovaná trasa, Předběžný název, Reálné nasazení, Testovací dráha, Uvolněný patent, Kapsle, Technologie Hyperloop, CES, První spoj

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • levanet 29. 6. 2017 4:41:06
    Fake news!
  • piErcE 28. 6. 2017 21:09:52
    vzdycky me bavi orgasmus novinářů, jak podle každého šprochu (firma uzavře...
  • vransen 28. 6. 2017 17:55:29
    Moc prima věc, tenhle Hyperloop. Ještě nikdo neviděl ani testovací okruh,...