Na Apple míří další žaloba, tentokrát kvůli zpětné odezvě force touch a 3D touch

Na Apple míří další žaloba, tentokrát kvůli zpětné odezvě force touch a 3D touch

S novými chytrými hodinkami, ale třeba i iPhony 6S a 6S Plus představil Apple novou technologii, která umožňuje zpětnou odezvu po dotyku na displej, což rozšiřuje možnosti interakce uživatele s grafickým rozhraním a funkčností produktu.

To se ale nelíbí společnosti Immersion, která se na stejnou haptickou technologii soustředí a byla založená už v roce 1993. Podobnou technologii zpětné odezvy při interakci s displejem už licencuje v různých zdravotnických zařízeních nebo herních přístrojích.

Z tohoto důvodu si myslí, že Apple porušil tři patenty společnosti Immersion, které souvisí jak s interakcí displeje a unikátní odezvy, ale také například srozšířenou možností grafického rozhraní spojené s touto akcí. Konkrétní patenty mají označení „Haptic Feedback System with Stored Effects“, „Method and Apparatus for Providing Tactile Sensations“ a „Interactivity Model for Shared Feedback on Mobile Devices“.

Klepněte pro větší obrázek
Immersion se odezvou při interakci se zařízením zabývá už přes 20 let

Technologie se týká funkce například u iPhonu 6S a 6S Plus, kdy je možné přitlačením na ikonu aplikace zobrazit dodatečné menu pro několik základních rychlých akcí bez toho, aniž by bylo nutné aplikaci pouštět běžným způsobem a k daném funkci se pak složitě proklikat.

Společnost Immersion vlastní nebo čeká na schválení více než 2 100 patentů, které se vztahují jak na USA, tak i na Čínu a další země. Nějakou formu technologie od Immersion používá více než tři miliardy zařízení.

Žaloba je kromě Applu namířena i na amerického operátora AT&T (AT&T Inc., AT&T Mobility LLC) a týká se i starších iPhonů 6 a 6 Plus (patenty i v rámci klasických vibrací) a všech verzí chytrých hodinek Apple Watch.

Témata článku: Technologie, Byznys, Apple, Mobility, 3D, Feedback, iPhone 6 Plus, Aplikace pro chytré hodinky, Hodinky chytré, Chytré hodinky, Chytré hodinky Apple, Chytré hodinky Apple Watch, Chytré hodinky pro iphone, Odezva, Pro Plus, Dodatečné zařízení, Klasické hodinky

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • O8R7RAN 13. 2. 2016 11:54:41
    Když M$ vyhrál nad Applem s "okny" v operačním systému, zdá se mi to...
  • jan.nos 12. 2. 2016 14:35:04
    Tak tady si myslím, že je v tom Apple nevinně (na rozdíl od aféry "error...
  • Vindis 12. 2. 2016 14:21:48
    Hm. Tak to bude zajímavé. Pokud se nepletu, tak force/3D touch, které má...