Netflix už má přes 100 milionů platících uživatelů a neuvěřitelně roste, akcie trhají rekordy

Netflix je největší platformou pro streamování filmů a seriálů na světě, který už rovněž produkuje vlastní obsah. Že je stále kam růst, ukázaly nové finanční výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku.

Netflix dosáhl za druhé čtvrtletí příjmu 2,785 miliardy dolarů, což o 32,3 % více, než ve stejném období v minulém roce. Neuvěřitelně rostl i počet platících uživatelů, který byl v USA 1,07 milionů (původní odhad byl 633 tisíc) a v rámci všech ostatních zemí pak rekordních 4,14 milionů nových předplatitelů (odhad byl 2,6 milionů).

Klepněte pro větší obrázek
Současná cenová nabídka Netflixu

Jak je vidět, Netflix tak opravdu výrazně překonal nastavené cíle obzvláště v mezinárodním měřítku, což se podepsalo na okamžité reakci investorů. Akcie Netflixu se hned krátce po zveřejnění finančních výsledků dostaly na rekordní hodnoty a stouply o více než 8 %.

Klepněte pro větší obrázek
Vývoj ceny akcií Netflixu (Yahoo Finance)

Aktuálně má Netflix 104 milionů předplatitelů, přičemž rozdělení je stále půl na půl mezi Spojené státy a všechny ostatní země dohromady, kde je Netflix k dispozici. Na další čtvrtletí Netflix plánuje, že si získá přízeň dalších 4,4 milionů uživatelů po celém světě.

Témata článku: Byznys, Hudba, filmy, seriály, Netflix, USA, Yahoo, Finanční výsledky, Finance, Celý svět, Dolar, Uživatelé, Minulý rok, Akcie, Stejné období, Nový předplatitel, Platící uživatel, Rekordní hodnota, Čtvrtletí, Spojené státy, Druhé čtvrtletí, Nastavený cíl, Největší platforma, Okamžitá reakce, Ostatní země, Předplatitelé, Původní odhad

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • r4in 20. 7. 2017 7:58:05
    Za těch 10 éček měsíčně je to super deal, pokud umíte anglicky, německy...
  • Quinzel 19. 7. 2017 11:52:58
    Už tam konečně přidali obsah? Nebo už konečně opravili to že se vše...