Nova převezme od Centrum.cz provoz služby ICQ v Česku

Společnost CET 21, která v Česku provozuje televizní stanici Nova, se stane novým provozovatelem stále ještě populární komunikační služby ICQ v České republice. Dosavadní provozovatel Centrum Holdings o tom krátce informoval média. Nova prozatím nehodlá situaci nijak komentovat a sdělila, že veškeré podrobnosti sdělí na tiskové konferenci příští týden.

Centrum převzalo provoz ICQ v Česku od Atlasu při sloučení obou společností. Nový vlastník ICQ, ruský investiční fond Digital Sky Technologies, který službu získal v dubnu roku 2011 od amerického internetového giganta AOL, ale v posledních měsících nebyl spokojen s výnosy z reklamy. Se současným provozovatelem ICQ končí i na Slovensku. Služba tam spadne pod televizi Markíza.

Centrum Holdings předá otěže Nově 13. března.

Tři miliony Čechů na Facebooku. Počet lidí na ICQ neznámý

Podrobné finanční údaje žádná ze skupin nezveřejňuje. ICQ ale v Česku a také v dalších zemích trpí úpadkem zájmu vlivem stále sílícího Facebooku. Ten už má u nás přes 3 miliony uživatelů a de facto se stává komunikačním standardem. ICQ skutečný počet uživatelů v našich krajích už dlouho nezveřejnilo. Naposledy známé číslo jsou 2 miliony uživatelů, ti už ale nyní nemusí být aktivní. Jediným měřítkem jsou údaje z NetMonitoru, podle kterého na stránku ICQ měsíčně zavítá kolem 370 tisíc uživatelů, což je meziroční pokles o zhruba 40 procent.

Klepněte pro větší obrázek
ICQ rozhodně nezahálí. Rusové vydali nové aplikace pro všechny možné mobilní platformy a snaží se službu modernizovat.

Centrum se staralo nejenom o distribuci, lokalizaci a další aspekty samotné komunikační aplikace, ale také o propagaci a portál ICQ Zones, kam firma dodávala obsah, a prodej reklamy. Toto všechno nyní přejde pod Novu.

Nova je vůbec největším mediálním kolosem v Česku, jehož roční příjmy dosahují bezmála 6 miliard korun. Centrum Holdings má kolem 400 milionů, ovšem pouze z internetu.

Centrum je na internetu stále výdělečnější, než CET 21. Podle posledních informací AdMonitoringu si Centrum Holdings v prosinci 2011 přišlo na více než 45 milionů korun, zatímco CET 21 vydělala něco málo přes 5 milionů. Weby pod doménou nova.cz mají měsíční návštěvnost přes 1 milion a 500 tisíc uživatelů, Centrum.cz má téměř 3 a půl milionu uživatelů.

Nově ICQ zapadá do celkového internetového konceptu. Díky ICQ si navíc bude moci zvýšit návštěvnost. Rusové totiž umožňují započítávat návštěvnost z lokálních stránek ICQ do celkové návštěvnosti provozovatele. Centrum tak přijde o necelých 400 tisíc lidí, Nova si stejný počet naopak připíše k dobru.

CET 21 může ICQ začít propagovat v rámci svého vysílání. Podobně, jako to dělá s bulvárněji laděným webem TN.cz a internetovou videopůjčovnou Voyo.cz. Reklamu v ICQ může začlenit do svých balíčků. Získaní uživatelé ICQ se hodí také pro marketingové účely.

Diskuze (59) Další článek: Microsoft kvůli neefektivitě chystá propouštění. V Česku není jasno

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,