Nova převezme od Centrum.cz provoz služby ICQ v Česku

Společnost CET 21, která v Česku provozuje televizní stanici Nova, se stane novým provozovatelem stále ještě populární komunikační služby ICQ v České republice. Dosavadní provozovatel Centrum Holdings o tom krátce informoval média. Nova prozatím nehodlá situaci nijak komentovat a sdělila, že veškeré podrobnosti sdělí na tiskové konferenci příští týden.

Centrum převzalo provoz ICQ v Česku od Atlasu při sloučení obou společností. Nový vlastník ICQ, ruský investiční fond Digital Sky Technologies, který službu získal v dubnu roku 2011 od amerického internetového giganta AOL, ale v posledních měsících nebyl spokojen s výnosy z reklamy. Se současným provozovatelem ICQ končí i na Slovensku. Služba tam spadne pod televizi Markíza.

Centrum Holdings předá otěže Nově 13. března.

Tři miliony Čechů na Facebooku. Počet lidí na ICQ neznámý

Podrobné finanční údaje žádná ze skupin nezveřejňuje. ICQ ale v Česku a také v dalších zemích trpí úpadkem zájmu vlivem stále sílícího Facebooku. Ten už má u nás přes 3 miliony uživatelů a de facto se stává komunikačním standardem. ICQ skutečný počet uživatelů v našich krajích už dlouho nezveřejnilo. Naposledy známé číslo jsou 2 miliony uživatelů, ti už ale nyní nemusí být aktivní. Jediným měřítkem jsou údaje z NetMonitoru, podle kterého na stránku ICQ měsíčně zavítá kolem 370 tisíc uživatelů, což je meziroční pokles o zhruba 40 procent.

Klepněte pro větší obrázek
ICQ rozhodně nezahálí. Rusové vydali nové aplikace pro všechny možné mobilní platformy a snaží se službu modernizovat.

Centrum se staralo nejenom o distribuci, lokalizaci a další aspekty samotné komunikační aplikace, ale také o propagaci a portál ICQ Zones, kam firma dodávala obsah, a prodej reklamy. Toto všechno nyní přejde pod Novu.

Nova je vůbec největším mediálním kolosem v Česku, jehož roční příjmy dosahují bezmála 6 miliard korun. Centrum Holdings má kolem 400 milionů, ovšem pouze z internetu.

Centrum je na internetu stále výdělečnější, než CET 21. Podle posledních informací AdMonitoringu si Centrum Holdings v prosinci 2011 přišlo na více než 45 milionů korun, zatímco CET 21 vydělala něco málo přes 5 milionů. Weby pod doménou nova.cz mají měsíční návštěvnost přes 1 milion a 500 tisíc uživatelů, Centrum.cz má téměř 3 a půl milionu uživatelů.

Nově ICQ zapadá do celkového internetového konceptu. Díky ICQ si navíc bude moci zvýšit návštěvnost. Rusové totiž umožňují započítávat návštěvnost z lokálních stránek ICQ do celkové návštěvnosti provozovatele. Centrum tak přijde o necelých 400 tisíc lidí, Nova si stejný počet naopak připíše k dobru.

CET 21 může ICQ začít propagovat v rámci svého vysílání. Podobně, jako to dělá s bulvárněji laděným webem TN.cz a internetovou videopůjčovnou Voyo.cz. Reklamu v ICQ může začlenit do svých balíčků. Získaní uživatelé ICQ se hodí také pro marketingové účely.

Diskuze (59) Další článek: Microsoft kvůli neefektivitě chystá propouštění. V Česku není jasno

Témata článku: Byznys, Služby, ICQ, Provoz, Finanční údaj, Podrobné ladění, Současný provozovatel, Neznámá aplikace, Tisíc uživatelů, Skutečný počet, Současný provoz, Markíza, Roční příjem, Nova, ÚpadekSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Google vyřešil problém s bootloadery. Umožní návrat z Androidu 13 na dvanáctku, ale má to malý háček

Google vyřešil problém s bootloadery. Umožní návrat z Androidu 13 na dvanáctku, ale má to malý háček

** Google u Androidu 13 aktualizoval bootloader ** Ten znemožňuje návrat na Android 12 ** Vývojáři mají výjimku, ale má to drobné háčky...

Martin Chroust
Android 13Android 12
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť