Podle bývalého šéfa z Googlu bude do pěti let každý doktor používat strojovou inteligenci

Podle bývalého šéfa z Googlu bude do pěti let každý doktor používat strojovou inteligenci

Vic Gundotra vystřídal několik důležitých manažerských pozic v Microsoftu i Googlu, nyní je ale šéfem zdravotnického startupu AliveCor, který se zaměřuje na snímání a analýzu tepu (EKG) z mobilního telefonu v kombinaci se specializovaným hardwarem.

V rozhovoru pro web Recode ale prozradil, jak vidí blízkou budoucnost zdravotnického segmentu, do kterého se teď pouští mnoho nových startupů. Hlavním důvodem je pochopitelně strojové učení, díky kterému lze analyzovat snímky pacientů, data z měření různých přístrojů a podobně. Ve výsledku lze tak pacientovi poskytnout lepší a přesnější léčbu.

Vic Gundotra věří, že doktoři nebudou v nebližší době zcela nahrazení, protože zde zůstává stále forma lidské stránky, kdy lidé chtějí vědět přímo od doktora, co jim je a co dělat. Zároveň si ale myslí, že do pět let nebude existovat doktor nebo ošetřovatel, který by nevyužíval nějakých systémů založených na strojovém učení a umělé inteligenci.

Zároveň dodává, že je v tomto segmentu nutné postupovat opatrněji, než je u technologických produktů běžné, protože v tomto případě jde o lidské zdraví nebo dokonce život. Známý slogan, který dlouho prosazoval i Facebook - „Move fast and break things“, tak nelze v tomto odvětví použít.

Témata článku: Technologie, Byznys, Umělá inteligence, Strojové učení, Move, TomTom, Dok

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • pepapol 6. 12. 2016 14:21:43
    Ale ale to se nam tu zase v diskuzi vyrojilo mozkove nadanych expertu. Uz...
  • Barnney 6. 12. 2016 12:18:22
    Už je na čase, sami doktoři jí moc nepobrali, tak aspoň budou moct...
  • Neay 6. 12. 2016 11:46:51
    Za 5 let bude 1/3 lékařů v ČR starší než 63 let. To jsem zvědav.