Popularita hraní na počítači stále roste, trh s herním hardwarem poprvé dosáhl na 30 miliard dolarů

Popularita hraní na počítači stále roste, trh s herním hardwarem poprvé dosáhl na 30 miliard dolarů

Obecný počítačový trh sice stále pomalu klesá už několik let, to však neznamená, že některá odvětví nerostou – právě naopak. Jak ukázala nová studie od analytické společnosti JPR, trh s herním hardwarem překonal historický rekord.

Segment počítačového herního hardwaru zahrnuje jak sestavené herní počítače a notebooky, tak i jednotlivé „herní“ komponenty jako jsou grafické karty, monitory a další, včetně herního příslušenství v podobě herních myší, klávesnic, sluchátek nebo třeba i herních podložek pod myš.

Klepněte pro větší obrázek
Trh s herním počítačovým hardware a jeho rozdělení (Zdroj: JPR)

Poprvé v historii se tak tento segment dostal na hranici 30 miliard dolarů a dle odhadů bude herní trh i nadále růst. JPR rozděluje herní počítačový hardware na tři skupiny, které odpovídají dané průměrné cenové skupině. Jak lze u herního segmentu předpokládat, největší podíl má vyšší (13 miliard dolarů za rok 2016) a střední (10,6 miliardy dolarů za rok 2016) skupina, nižší třída zahrnuje nejmenší podíl – 22 % s 6,7 miliardy dolarů za rok 2016. Nelze se tomu divit – v této skupině jsou totiž velkým konkurentem herní konzole, které jsou k dispozici za nižší cenu, byť poskytují menší možnosti jak z pohledu kvality a výkonu, tak i profesionálních možností.

Výkonný herní počítač je navíc stále univerzální počítač, takže ho lze velmi dobře použít i pro jakékoli náročné pracovní úkoly.

Témata článku: Hardware, Byznys, Počítače, Statistiky, Monitory na pc, Podložky pod myš, Sluchátka Lenovo, Růst, Historické datum, Herní příslušenství, Historický počítač, Trh, Sluchátka pro Apple, Sluchátka Apple, Historická data, Herní trh

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Gordar 24. 1. 2017 9:28:52
    Já si o vánocích koupil PS4 PRO a jsem spokojenější než s jakýmkoli herním...
  • TrueStory 24. 1. 2017 7:01:05
    Mám herní počítač a všichni moji známí taky!!! Jenže ono to ani není...
  • Jan Novotný 23. 1. 2017 18:19:31
    Já teda neutratil za PC takové horentní sumy jako kolegové, ale také jsem...