Poradenský obr KPMG u nás spustí velký program pro podporu startupů

KPMG, jedna z největších poradenských a auditorských společností na světě, chystá od ledna příštího roku v České republice spustit vlastní program na podporu zdejších startupů. Firma nebude zakládat speciální podnik například ve stylu projektu Wayra provozovaného Telefónikou, ale na podpůrné aktivity poskytne část své běžné kapacity.

Součástí programu KPMG nebude žádný investiční fond, významná společnost by nicméně měla posloužit jako prostředník pro to, aby se mladé společnosti mohly k penězům a potenciálním zákazníkům či partnerům dostat. KPMG proto bude startupy propojovat se svými tuzemskými i globálními klienty. „Cílem je na jedné straně udělat dobrou investici a na straně druhé pomoci rozvoji startupu,“ sdělil pro Connect.cz Petr Škoda, jeden z partnerů české pobočky poradenského obra.

KPMG se chce k mladým podnikatelům dostat mimo jiné přes tuzemské technologické a podnikatelské akcelerátory a kanceláře typu Node 5, TechSquare, StartupYard, Jihomoravské inovační centrum a podobně. „Jednáme o spolupráci s několika subjekty, které sdružují začínající podnikatele,“ uvedl Škoda. Technologická centra tato jednání potvrzují.

Spojení starého a nového světa

Právě do programů těchto akcelerátorů nabídka KPMG dobře zapadá. Jednou z prací akcelerátoru je totiž i poskytování poradenství a služeb v oblasti daní, účetnictví, práva, manažerských školení a podobně, což je přesně parketa, ve které KPMG podniká. Mladí podnikatelé navíc podle slov jejich i slov mentorů a provozovatelů akcelerátorů ve zmiňovaných oblastech minimálně ze začátku často „plavou“.

KPMG podporu v těchto oblastech nabídne zdarma a na aktivity poskytne čas a zkušenosti jejich zaměstnanců. „Jedná se o jednotky procent z naší kapacity,“ popsal Petr Škoda.

Poradenská společnost na českém startupovém programu pracuje od letošního května a první aktivity spustí už po novém roce v lednu. Pro společnost samotnou jsou údajně tyto aktivity strategickou investicí, která jí „může přinést dynamicky rostoucí klienty“.

Pro podobné korporace, jež se často mentalitou, kulturou a tak podobně například s technologickými startupy poměrně hodně rozcházejí, může být začlenění do tohoto mladého světa také možností, jak se stát součástí potenciálně zajímavé vlny byznysu. I v Česku je proto možné sledovat nejenom podpůrné startupové aktivity ze strany velkých technologických firem (třeba Seznam, Microsoft, IBM, SAP či Telefónica), ale právě také velkých zavedených finančních a podobných institucí. Programy pro startupy začínají nabízet například banky.

KPMG je na tom s motivacemi podobně. „Chceme se podílet na tvorbě nových trendů a rozumět jim,“ potvrdil Škoda. Firma přitom s podobnými aktivitami operuje po celém světě a na západních trzích dokonce v rámci KPMG Capital investuje do projektů spojených s big data a analytikou. Na tuto oblast se mimo jiné chce v dalším ročníku zaměřit český StartupYard se Seznamem za zády.

Váš názor Další článek: Goldmax Monster 3.0: nenápadné herní monstrum [test]

Témata článku: Byznys, Startupy, Významná společnost, Podpor, Podpora, Začínající firma, Velká kapacita, Významná součást, Mentor, Proto, Obr, Velká škoda, Velký, Mimo, Akcelerátor, Velká korporace, Potenciální škoda, Podobná investice, Václavské náměstí, Velká motivaceNvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

S novou generací GeForce představila Nvidia další evoluci DLSS pro zvyšování výkonu. Umělá inteligence se naučila generovat rovnou celé snímky.

Adam Vágner
Nvidia
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy