Porazit Google a nahradit Windows XP. Microsoft má 8 nových priorit

Porazit Google a nahradit Windows XP. Microsoft má 8 nových priorit

Connect.cz z Houstonu: Microsoftu končí fiskální rok 2013, který firma označuje za období s historicky nejvíce inovacemi a předělanými a novými produkty, a nyní už společně s partnery plánuje obchodní aktivity na rok aktuální. Redmond na partnerské konferenci WPC 2013 vytyčil 8 hlavních bodů, které musí splnit. „Fiskální rok 2014 bude ještě větší, než ten minulý,“ řekl při svém vystoupení provozní šéf firmy Kevin Turner.

Jednou z 8 hlavních priorit Microsoftu je zvítězit ve firemním prostředí s tablety a dotykovými aplikacemi pro Windows 8. Firma nejenom díky programům TouchWins a AppsForSurface během několika následujících měsíců vypustí řadu nových byznysových aplikací a doufá, že to zabere. I když tablety do firem přinesl zejména Apple s iPadem, Microsoft tradičně sází na své partnery a silné postavení ve firemním sektoru.

„Integrovat iPady a tablety s Androidem do firem stojí hodně peněz. S Windows 8 přístroji je vše jednodušší, v tom budeme silní,“ uvedla v rozhovoru pro Connect.cz viceprezidentka Microsoftu Jennifer Heard. Silnou orientaci Windows 8 na firmy jsme probírali i v dřívějším článku.

Nahradit Windows XP a porazit Google

S Windows 8 souvisí i priorita s nahrazením Windows XP. Microsoft v příštím roce ukončí podporu starého systému a po partnerech chce, aby se chytili příležitosti velké údajně 33 miliard dolarů a starý systém nahradili tím novým. A spolu s tím se mají nahrazovat i starší verze aplikací jako Office a podobně. A údajně je jedno, zda cloudovými, nebo klasickými variantami. „Stále zde vidíme prostor pro oboje,“ tvrdí Jennifer Heard.

Klepněte pro větší obrázek
Osm hlavních priorit Microsoftu pro aktuální fiskální rok. Zdroj: Microsoft

I tak je ale dalším důležitým bodem je vyhrát s Office 365 nad Googlem. Internetová společnost se s Google Apps do firem hodně tlačí a také v Česku už se jí daří získávat velké zákazníky, Microsoft na tom ale s cloudovou (respektive hybridní) nabídkou Office není vůbec špatně. V současné době jde o nejrychleji rostoucí produkt společnosti, který dosáhl ročních příjmů ve výši miliardy dolarů. Redmond jde na prodej Office 365 opět zejména přes partnery, kterým nyní do rukou dává nové programy.

Své rivaly chce Microsoft porazit také v cloudu, přičemž cílí zejména na veřejný cloud (Azure proti Amazon Web Services) a privátní cloud (Windows Server a Hyper-V proti VMwaru). Steve Ballmer už na WPC avizoval, že cloud je teď to, co byznys jeho firmy tlačí dopředu a stejně tak by měl tlačit byznys jeho partnerů. Ti dostávají značnou příležitost v integraci a propojování cloudů a jejich počet rychle roste. „Už máme kritickou masu cloudových partnerů,“ řekl pro Connect.cz Josh Waldo, který se o tento druh partnerů stará.

Microsoft si chce ve velkém sáhnout také na další současné velké trendy – big data, social a takzvanou „konsumerizaci IT“ (BYOD). S big data, jejich zpracováním a ukládáním jde Redmond proti mnoha silným hráčům, jakými jsou Oracle či SAP. Zde Redmond věří mimo jiné tomu, že jeho SQL Server, který s těmito pojmy pracuje, je dobře napojen na ostatní produkty firmy. V oblasti social je zase velikým pojítkem platforma Yammer, kterou Microsoft koupil, a která nyní prorůstá a bude prorůstat velkou částí jeho produktů. V oblasti BYOD pak figurují nástroje pro začlenění různých zařízení do firemního prostředí.

Poslední z 8 největších priorit je být největším hráčem v byznysových aplikacích s nástroji Dynamics CRM a Dynamics AX. Právě Dynamics je jedna z oblastí, do které nejvíce promlouvá akvizice Yammeru, Netbreeze a MarketingPilot a jde o produkty, které Softies aktivně přesouvají i do cloudu.

Cestu autora na konferenci WPC 2013 hradí společnost Microsoft.

Diskuze (55) Další článek: Podívejte se na extrémně detailní snímání a tvorbu virtuální lidské tváře

Témata článku: Windows, Microsoft, Cloud, Byznys, Windows XP, Google Store, Starý přístroj, Priority, Google+, Win +, Důležitý bod, Microsoft Store, Firemní sektor, Nový, Internetová společnost, Windows Tablet, WIN + X, Provozní šéf, Window, Houston, Yammer, Hlavní bod, Windows +, Současný AndroidMusk v e-mailu varuje před bankrotem SpaceX. Ohroženy mohou být starty raket i Starlink

Musk v e-mailu varuje před bankrotem SpaceX. Ohroženy mohou být starty raket i Starlink

** Elon Musk popsal v e-mailu kritickou situaci kolem motorů Raptor ** Pokud se potíže nevyřeší, může firmě hrozit bankrot ** Sám Musk zrušil dovolenou a šel pracovat na výrobní linku

Karel Kilián
StarshipSpaceXElon Musk
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování