Porazit Google a nahradit Windows XP. Microsoft má 8 nových priorit

Connect.cz z Houstonu: Microsoftu končí fiskální rok 2013, který firma označuje za období s historicky nejvíce inovacemi a předělanými a novými produkty, a nyní už společně s partnery plánuje obchodní aktivity na rok aktuální. Redmond na partnerské konferenci WPC 2013 vytyčil 8 hlavních bodů, které musí splnit. „Fiskální rok 2014 bude ještě větší, než ten minulý,“ řekl při svém vystoupení provozní šéf firmy Kevin Turner.

Jednou z 8 hlavních priorit Microsoftu je zvítězit ve firemním prostředí s tablety a dotykovými aplikacemi pro Windows 8. Firma nejenom díky programům TouchWins a AppsForSurface během několika následujících měsíců vypustí řadu nových byznysových aplikací a doufá, že to zabere. I když tablety do firem přinesl zejména Apple s iPadem, Microsoft tradičně sází na své partnery a silné postavení ve firemním sektoru.

„Integrovat iPady a tablety s Androidem do firem stojí hodně peněz. S Windows 8 přístroji je vše jednodušší, v tom budeme silní,“ uvedla v rozhovoru pro Connect.cz viceprezidentka Microsoftu Jennifer Heard. Silnou orientaci Windows 8 na firmy jsme probírali i v dřívějším článku.

Nahradit Windows XP a porazit Google

S Windows 8 souvisí i priorita s nahrazením Windows XP. Microsoft v příštím roce ukončí podporu starého systému a po partnerech chce, aby se chytili příležitosti velké údajně 33 miliard dolarů a starý systém nahradili tím novým. A spolu s tím se mají nahrazovat i starší verze aplikací jako Office a podobně. A údajně je jedno, zda cloudovými, nebo klasickými variantami. „Stále zde vidíme prostor pro oboje,“ tvrdí Jennifer Heard.

Klepněte pro větší obrázek
Osm hlavních priorit Microsoftu pro aktuální fiskální rok. Zdroj: Microsoft

I tak je ale dalším důležitým bodem je vyhrát s Office 365 nad Googlem. Internetová společnost se s Google Apps do firem hodně tlačí a také v Česku už se jí daří získávat velké zákazníky, Microsoft na tom ale s cloudovou (respektive hybridní) nabídkou Office není vůbec špatně. V současné době jde o nejrychleji rostoucí produkt společnosti, který dosáhl ročních příjmů ve výši miliardy dolarů. Redmond jde na prodej Office 365 opět zejména přes partnery, kterým nyní do rukou dává nové programy.

Své rivaly chce Microsoft porazit také v cloudu, přičemž cílí zejména na veřejný cloud (Azure proti Amazon Web Services) a privátní cloud (Windows Server a Hyper-V proti VMwaru). Steve Ballmer už na WPC avizoval, že cloud je teď to, co byznys jeho firmy tlačí dopředu a stejně tak by měl tlačit byznys jeho partnerů. Ti dostávají značnou příležitost v integraci a propojování cloudů a jejich počet rychle roste. „Už máme kritickou masu cloudových partnerů,“ řekl pro Connect.cz Josh Waldo, který se o tento druh partnerů stará.

Microsoft si chce ve velkém sáhnout také na další současné velké trendy – big data, social a takzvanou „konsumerizaci IT“ (BYOD). S big data, jejich zpracováním a ukládáním jde Redmond proti mnoha silným hráčům, jakými jsou Oracle či SAP. Zde Redmond věří mimo jiné tomu, že jeho SQL Server, který s těmito pojmy pracuje, je dobře napojen na ostatní produkty firmy. V oblasti social je zase velikým pojítkem platforma Yammer, kterou Microsoft koupil, a která nyní prorůstá a bude prorůstat velkou částí jeho produktů. V oblasti BYOD pak figurují nástroje pro začlenění různých zařízení do firemního prostředí.

Poslední z 8 největších priorit je být největším hráčem v byznysových aplikacích s nástroji Dynamics CRM a Dynamics AX. Právě Dynamics je jedna z oblastí, do které nejvíce promlouvá akvizice Yammeru, Netbreeze a MarketingPilot a jde o produkty, které Softies aktivně přesouvají i do cloudu.

Cestu autora na konferenci WPC 2013 hradí společnost Microsoft.

Diskuze (55) Další článek: Podívejte se na extrémně detailní snímání a tvorbu virtuální lidské tváře

Témata článku: Cloud, Microsoft, Windows, Byznys, Windows XP, Windows Tablet, Priority, Současný Android, Firemní sektor, Yammer, Starý přístroj, Window, Houston, Hlavní bod, Google Store, Google+, Důležitý bod, Microsoft Store, WIN + X, Win +, Internetová společnost, Nový, Windows +, Provozní šéfNávod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Návod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Služba Google Wallet (Peněženka Google) schlamstla před několika měsíci platební aplikaci Google Pay. Díky tomu se původní platforma rozrostla o další funkce. Je zde však i prostor pro zlepšení.

Jan Spěšný
Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

** Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače ** Fungovalo to, ale trvalo to celou noc ** Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor

Jakub Čížek
Chytrá domácnostPojďme programovat elektroniku
Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

** Z textových a obrázkových AI generátorů se stávají komerční služby ** Už to není experiment pro pár geeků a programátorů ** Právní experti začínají řešit, jestli náhodou neporušují autorské právo

Jakub Čížek
Autorské právoUmělá inteligence
Kde nedosáhne signál operátora, můžete volat přes Wi-Fi. Návod na zkrocení funkce VoWiFi

Kde nedosáhne signál operátora, můžete volat přes Wi-Fi. Návod na zkrocení funkce VoWiFi

Trpíte špatným příjmem mobilního operátora, ale současně máte dobré připojení k internetu? Telefonujte přes Wi-Fi stejně, jako byste volali přes mobilní síť.

Jiří Kuruc
NávodyWi-Fi
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Konec těžby etherea znamená, že nevyděláte ani na těžbě jiných kryptoměn. I tady se čeká na růst

Konec těžby etherea znamená, že nevyděláte ani na těžbě jiných kryptoměn. I tady se čeká na růst

Kryptoměna ethereum se přestala těžit na grafických kartách, což má výrazné důsledky nejen pro celé těžařské odvětví, ale i pro dostupnost a ceny grafických karet.

Jan Pánek
EthereumKryptoměny
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

** Dnes vstupuje v platnost Digital Markets Act ** Příští rok udělá z digitálních hegemonů strážce přístupu ** A každý takový strážce bude podléhat tvrdé regulaci

Jakub Čížek
Evropská uniePrávoInternet