Práci v tištěných médiích velmi rychle nahrazuje internetová tvorba, ukazuje nová statistika

Práci v tištěných médiích velmi rychle nahrazuje internetová tvorba, ukazuje nová statistika

Internet je fenomén, který změnil naše chování po mnoha stránkách, ale také způsobil velké změny na trhu práce. Americký úřad pro statistiku zaměstnanosti zveřejnil čísla z oblasti, která se týká zaměstnanců zaměřených na tvorbu obsahu pro různé druhy vydavatelství. Zatímco dříve šlo především o noviny, časopisy a další papírové formáty, dnes je hlavním trendem internet samotný.

Jak lze vidět na grafu, zatímco v roce 1990 se v USA podílelo na vydávání klasických novin 458 tisíc lidí, tento rok už je to pouze 183 tisíc. Naopak v případě internetové tvorby obsahu byla křivka mnohem strmější a to opačným směrem.

Klepněte pro větší obrázek
Porovnání zaměstnanosti v jednotlivých segmentech v USA mezi lety 1990 až 2016. Internet poprvé překonal papír (Zdroj: BLS)

V roce 1990 se totiž počet lidí pracující v oblasti internetového vydavatelství pohyboval kolem pouhých 30 tisíc a v tomto roce se už jedná téměř o 200 tisíc lidí - poprvé více než u novin. Čísla by měla reprezentovat zaměstnance, takže s velkou pravděpodobností ani nereflektují obrovské množství blogerů, youtuberů a dalších, kteří se dnes podílí na velkém množství nové tvorby jak v psané, tak i třeba videoformě.

Obrázek ale ukazuje i statistiky počtu zaměstnaných ve stejném období u videoprodukce, která pomalu roste. Jak je vidět, zaměstnanosti v oblasti časopisů se daří držet pomalejší sestup a nejpomalejší pokles je zaznamenán u knih. Knihy jako formát si tak stále relativně dobře drží popularitu, pouze se inovoval prostředek, pomocí kterých je čteme – elektronické čtečky, tablety ale třeba i chytré telefony.

Témata článku: Byznys, Internet, Statistiky, Statistika, Nová statistika, Nové médium, Tvorba, Jednotlivý segment, Velká popularita

Určitě si přečtěte

10 konceptů, které budou měnit svět v roce 2018

10 konceptů, které budou měnit svět v roce 2018

** Analytická společnost Gartner zveřejnila technologické trendy pro příští rok ** Řada technologických novinek se dočká většího nasazení ** Vše bude zase o něco efektivnější, rychlejší a chytřejší

19.  10.  2017 | Javůrek Karel | 5

UPC: naše byznysová divize začíná tvořit významnou část příjmů

UPC: naše byznysová divize začíná tvořit významnou část příjmů

** UPC představilo aktuální strategii pro B2B ** UPC „Československo“ chce pokračovat v rychlém tempu získávání podnikového tržního podílu ** UPC nám ukázalo hlavní spoje i jak se opravuje „překopnutá“ opticka (vlákno)

17.  10.  2017 | Javůrek Karel | 12