Práci v tištěných médiích velmi rychle nahrazuje internetová tvorba, ukazuje nová statistika

Práci v tištěných médiích velmi rychle nahrazuje internetová tvorba, ukazuje nová statistika

Internet je fenomén, který změnil naše chování po mnoha stránkách, ale také způsobil velké změny na trhu práce. Americký úřad pro statistiku zaměstnanosti zveřejnil čísla z oblasti, která se týká zaměstnanců zaměřených na tvorbu obsahu pro různé druhy vydavatelství. Zatímco dříve šlo především o noviny, časopisy a další papírové formáty, dnes je hlavním trendem internet samotný.

Jak lze vidět na grafu, zatímco v roce 1990 se v USA podílelo na vydávání klasických novin 458 tisíc lidí, tento rok už je to pouze 183 tisíc. Naopak v případě internetové tvorby obsahu byla křivka mnohem strmější a to opačným směrem.

Klepněte pro větší obrázek
Porovnání zaměstnanosti v jednotlivých segmentech v USA mezi lety 1990 až 2016. Internet poprvé překonal papír (Zdroj: BLS)

V roce 1990 se totiž počet lidí pracující v oblasti internetového vydavatelství pohyboval kolem pouhých 30 tisíc a v tomto roce se už jedná téměř o 200 tisíc lidí - poprvé více než u novin. Čísla by měla reprezentovat zaměstnance, takže s velkou pravděpodobností ani nereflektují obrovské množství blogerů, youtuberů a dalších, kteří se dnes podílí na velkém množství nové tvorby jak v psané, tak i třeba videoformě.

Obrázek ale ukazuje i statistiky počtu zaměstnaných ve stejném období u videoprodukce, která pomalu roste. Jak je vidět, zaměstnanosti v oblasti časopisů se daří držet pomalejší sestup a nejpomalejší pokles je zaznamenán u knih. Knihy jako formát si tak stále relativně dobře drží popularitu, pouze se inovoval prostředek, pomocí kterých je čteme – elektronické čtečky, tablety ale třeba i chytré telefony.

Diskuze (5) Další článek: Larry Page z Googlu sám investuje do dvou startupů, které vyvíjí létající auta

Témata článku: Internet, Byznys, Statistiky, Statistika, Nová statistika, Jednotlivý segment, TV +, Počet lidí, Tvor, Nové médium, Velká popularita, TvorbaJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály