Schváleno: Michael Dell odkoupí zpět svou firmu za 25 miliard dolarů

Schváleno: Michael Dell odkoupí zpět svou firmu za 25 miliard dolarů

Po dlouhém snažení se to Michaelu Dellovi podařilo – odkoupí zpět svou firmu. Nasvědčuje tomu předběžné hlasování mimořádného zasedání akcionářů firmy. Michael Dell je zakladatelem a dlouhodobým šéfem společnosti Dell, která si sice nevede zcela špatně, ale potřebuje oživení, odlehčení a jasné směrování. Proto se rozhodl stáhnout firmu z burzy a pokusit se o razantnější změny, které by mohly odstartovat nový růst.

Michael Dell pro tento plán sehnal silného investičního partnera, firmu Silver Lake Partners. Akcionářům vyplatí 13,75 dolaru za akcii. Spolu s doplacením dividend do poslední uzávěrky vyjde transakce přibližně na 24,9 miliardy dolarů.

S vyplacením předběžně souhlasí většina držitelů akcií, což otevřelo cestu k započetí celé procedury. Po formálním oficiálním schválení už se z Dellu stane nezávislá firma s jedním silným investorem hladová po inovacích. Zkrátka nepřijdou ani akcionáři, cena akcií nebyla nijak podhodnocena. Transakce by měla být dokončena do konce třetího fiskálního čtvrtletí roku 2014.

Témata článku: Byznys, Dell, Michael, Partners, Silver, Oficiální cesta, Dlouhá cesta, Poslední pokus, Michael Dell

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Vašek Hnusený 13. 9. 2013 17:42:35
    Čím oblbnul investory? Vždyť Dell byl jen obyčejný výrobce PC, který...
  • aliencz 12. 9. 2013 22:48:53
    Naivni blazen. Na druhou stranu jeho ty penize nejsou, stejne jako nebude...
  • r3c1d1v15t 12. 9. 2013 22:04:32
    Problem velkych firiem je ze akcionari do vedenia dosadia ludi, ktori maju...