Šéf Aceru: Konec levným cetkám, budeme vydělávat na ultraboocích

Šéf Aceru: Konec levným cetkám, budeme vydělávat na ultraboocích

Nejvyšší šéf Aceru J.T. Wang prozradil v rozhovoru pro The Wall Street Journal (upozornil AllThingsD), jakou strategií se firma bude v nejbližší budoucnosti řídit. Acer má totiž poměrně dobré postavení a vysoký podíl na trhu, ovšem poslední dvě čtvrtletí se ocitl ve ztrátě. Wang chce z této situace vyjít zrušením výroby levných a neprofitabilních produktů a prioritním zaměřením na ultrabooky.

Klepněte pro větší obrázek
Acer Aspire S3 je povedený ultrabook, ale i zde Acer útočí cenou – prodává se pod dvacet tisíc korun a je mezi stávající konkurencí nejlevnějším ultrabookem.

„Ultrabooky se stanou v příštím roce naším hlavním zdrojem růstu, zákazníci budou chtít lehčí, tenčí notebooky s delší výdrží. Vyšší prodej ultrabooků nám také pomůže zlepšit naší ziskovost, protože se prodávají za vyšší ceny,“ uvedl Wang v návaznosti na oznámení, že už se Acer přestane slepě hnát za co největším podílem na trhu cestou nejlevnějších produktů s mizivým ziskem.

Témata článku: Notebooky, Byznys, Acer, Acer Aspire, Acer Aspire S3, Aspire, Ultrabook, Zrušení výroby, Vysoký podíl, Nejvyšší zisk, Wall Street Journal

38 komentářů

Nejnovější komentáře

  • astray 9. 12. 2011 8:47:56
    Lehčí ano, s delší výdrží ano, tenčí je mně šumák - hlavně ať jsou tam...
  • brk77 9. 12. 2011 6:00:42
    Neměli by zapomenout založit novou značku a vyrábět to pod ní. I kdyby...
  • mixal11 8. 12. 2011 18:34:55
    Vzdy som myslel ze Cestine rozumiem.... ale co je to Cetka ?