Šéf největší americké banky: Bitcoin je podvod a bublina jednou splaskne

Jamie Dimon, šéf největší americké banky JPMorgan Chase, se ostře pustil do kryptoměny Bitcoin, kterou považuje za podvod a bublinu, která dříve či později splaskne. Podle Guardianu si Dimon nebral servítky a prohlásil, že by na hodinu vyhodil každého investora, pokud by se dozvěděl, že obchoduje bitcoiny.

Podle Dimona v každém případě cena bitcoinu ještě poroste a než se celý systém zhroutí, klidně se může obchodovat za částky okolo 20 000 USD za 1 BTC. Podle šéfa JPMorgan Chase by měl být Bitcoin jako takový zajímavý snad jen pro obyvatele KLDR, Venezuely a drogové dealery.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vývoj kurzu BTC k USD za celou historii a za poslední rok

Ať už to s kryptoměnou dopadne jakkoliv, na sklonku prázdnin téměř prorazila hranici 5 000 amerických dolarů, aby poté klesla na částku okolo 3 800 dolarů. Před rokem touto dobou se přitom bitcoin obchodoval za cenu okolo 250 dolarů.

Bitcoinové šílenství:

Témata článku: Byznys, Kryptoměny, Bitcoin, Severní Korea, Podvod, BTC, Venezuela, Dolar, JPMorgan Chase, Celá historie, Poslední rok, USD, Šéf, Banka, Guardian, Bublina, Celý systém, Bitcoinové šílenství, Americký dolar

37 komentářů

Nejnovější komentáře

  • indie123 14. 9. 2017 22:45:06
    Kdo se bojí, nesmí do lesa. A kdo se nebojí, ví, že dočasný pokles je...
  • Yeezey 14. 9. 2017 22:15:38
    "Podle šéfa JPMorgan Chase by měl být Bitcoin jako takový zajímavý snad...
  • aminux 14. 9. 2017 13:20:26
    Prasatko kvíká, že lidi nechtěji investovat do jeho bublinou nafouklých...