Socialbakers stěhují centrálu do Karlína k Bakalovi

Socialbakers stěhují centrálu do Karlína k Bakalovi

Tuzemský průkopník v analýze dat ze sociálních sítí Socialbakers přestěhuje centrálu do pražského Karlína. V projektu Forum Karlín, který spoluvlastní Zdeněk Bakala, si společnost pronajme kolem čtyř tisíc metrů čtverečních kanceláří. Na svém blogu to uvedl šéf Socialbakers Jan Řežáb.

Aktuálně Socialbakers sídlí ve dvou vilách na pražských Vinohradech. „V poslední době už nám ale pomalu dochází místo,“ poznamenal Řežáb.

Do kanceláří v Karlíně se už Socialbakers mohou začít brzy stěhovat. Kancelářská část Fora Karlín, která nabízí k pronájmu 9500 metrů čtverečních ploch, byla totiž nedávno zkolaudována. Architektonické řešení je z dílny architekta Ricarda Boffila a ateliéru AED.

Růst zaměstnanců

Stěhování do nového sídla odpovídá růstu Socialbakers. Firmě se v únoru podařilo získat na další rozvoj finanční injekci 26 milionů dolarů od investičních společností Index Ventures a Earlybird ze Silicon Valley.

Peníze chce původem česká firma použít mimo jiné na další mezinárodní expanzi. Krátce po zprávě o novém kapitálu oznámili „pekaři“, že kupují tuzemský pětičlenný tým Ataxo Social Insider, který rovněž boduje s analýzou dat ze sociálních sítí. Podle týdeníku Euro se kupní cena pohybovala kolem jednoho milionu dolarů.

Již nyní Socialbakers působí v jedenácti zemích, zaměstnávají kolem tří stovek lidí. V nových pražských kancelářích bude pracovat přes 200 zaměstnanců. To vše Socialbakers stihli od roku 2009. V současnosti už pracují pro více než dva tisíce klientů ze stovky zemí světa, včetně poloviny žebříčku Fortune 500.

S milionem měsíčních návštěv je Socialbakers.com největším světovým portálem nabízejícím marketingovým expertům a agenturám spektrum dat a analytických informací ze sociálních sítí. Aktuální hodnota firmy je přibližně 200 milionů dolarů.

 

IT sektor je nadějí pro kanceláře

Právě od firem typu Socialbakers a IT sektoru obecně si nyní majitelé kancelářských budov hodně slibují. Zatím posledním velkým přírůstkem je globální výpočetní centrum amerického farmaceutického koncernu MSD, který si v Praze pronajme sedm tisíc metrů čtverečních kanceláří. Podle dosud neoficiálních informací by to mělo být v kancelářské budově Riverview, kterou v Praze na Smíchově staví developer Skanska Property. MSD chce v Česku zaměstnat kolem dvou set lidí. Do nových budov na Pankráci se v rámci růstu chystá také Avast.

 
Váš názor Další článek: Alza a Mall shánějí v okolí Prahy nové sklady, blíží se Amazonu

Témata článku: Byznys, Farmaceutická firma, Čtvereční metr, Zdeněk Bakala, Výpočetní centrum, SoC, Property, Neoficiální informace, Silicon Valley, Budova, Mezinárodní agentura, Centrála, Marketingový expert, Karlín


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20