Softwarový Dell už se rýsuje. Firma koupila AppAssure

Softwarový Dell už se rýsuje. Firma koupila AppAssure

Budovaná softwarová divize Dellu pomalu začíná dostávat reálné obrysy. Nově angažovaný šéf John Swainson má během několika následujících měsíců nastavit strategii jeho sekce Software Group a zároveň výrazně promlouvá do akvizičních plánů. Jedním z prvních hmatatelných výsledků je oznámená akvizice společnosti AppAssure.

Uzavřený obchod zapadá do dlouhodobých plánů Dellu. Firma by se ráda začala zaměřovat na byznys s vyšší marží a hodlá se tak od hardwaru více přesouvat k softwaru a službám. Akvizice AppAssure má být dalším krokem, jak toho dosáhnout. Technologie AppAssure umožňuje zálohování a replikaci dat v cloudovém prostředí a zároveň zvládá převod aplikací z klasických serverů do datových center fungujících na cloudu.

„V praxi to bude fungovat tak, že koupené technologie AppAssure umožní zákazníkům Dellu bezproblémově přesouvat a replikovat data skrze naše existující platformy,“ říká o obchodu šéf serverových řešení Dellu Brad Anderson. Tato skutečnost tak poukazuje na to, jak Dell hodlá software využívat – úzce ho propojit s vlastním hardwarem. Konkrétně AppAssure bude přímo propojeno se storage systémy jako Compellent, EqualLogic a prakticky celou architekturou FluidData.

Chytré a slibné akvizice

Dell už má kompletní portfolio storage systémů, které nyní mezi sebou mohou „beze švu“ komunikovat. Firmu to přitom stálo o mnohem méně peněz, než kolik za sestavení serverů pro ukládání dat vynaložilo konkurenční HP. Hewlett-Packard se ostatně v loňském roce snažil rovněž o přechod od hardwaru k softwaru. Po příchodu Meg Whitman se ale firma opět přeorientovala zpět k železu. Zajímavostí je, že součástí představenstva AppAssure je také Bill Veghte, který v HP vede softwarovou divizi.

Klepněte pro větší obrázek
Šéf Dell Software Group John Swainson formuje divizi, která má firmu posunout blíže k byznysu s vyšší marží.

Částka, kterou Dell za AppAssure zaplatil, nebyla zveřejněna. Dá se ale předpokládat, že nebyla nikterak závratně vysoká. Strategií firmy je nakupovat levné technologie s potenciálem. „Opět jsme koupili mladou, ale zajímavou technologii,“ potvrzuje tuto skutečnost Ondřej Bačina z českého Dellu. V krátkém vyjádření pro Živě.cz zároveň podotknul, že trh očekával spíše akvizici konkurenční společnosti CommVault, jejíž akcie pod těmito spekulacemi výrazně rostly. Po oznámení odkupu AppAssure začaly cenné papíry CommVault klesat.

AppAssure je světová jednička pro zálohování virtuálního i fyzického serverového prostředí a až doposud byla v soukromém vlastnictví. Firma vznikla v roce 2006 a už 19 měsíců v řadě vykazuje růst příjmů a zisku. Jen za rok 2011 vzrostly její příjmy o 194 procent. To jenom opisuje růstovou křivku generovaných a ukládaných dat. Všech 230 současných zaměstnanců AppAssure přejde pod křídla kupujícího a Dell má plány do nové sekce investovat značné finanční částky kvůli dalšímu rozvoji a inovacím.

Váš názor Další článek: HP klesl zisk o 44 procent. Obrat může trvat roky

Témata článku: Byznys, Dell, Akvizice, Appa, Softwarová divize, APP, Serverové prostředí, Rys, Mladý měsíc, Světová jednička, Vysoká marže, DELJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

** EU chce od roku 2035 zakázat auta se spalovacími motory ** Kalifornie jde dál - od roku 2024 zakáže benzínové sekačky ** Prý v některých směrech znečišťují ovzduší více než auta

Karel Kilián
ZnečištěníZahradyUSA
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy