Sony: překvapilo nás, jak rychle klesá prodej DVD a Blu-ray, kvůli filmovému byznysu odepíšeme miliardu dolarů

Sony: překvapilo nás, jak rychle klesá prodej DVD a Blu-ray, kvůli filmovému byznysu odepíšeme miliardu dolarů

Ať už jde o filmy, seriály nebo dokumenty na optických médiích jako DVD nebo Blu-ray, které patří do byznysu Sony, ve všech případech se počty prodejů velmi rychle hroutí.

Jak společnost Sony oficiálně oznámila v rozhovoru pro web Bloomberg, takovou akceleraci propadu prodejů DVD a Blu-ray nečekali a v rámci filmového byznysu musí odepsat 977 milionů dolarů.

Jedním z hlavních důvodů je přechod uživatelů na sledování filmů a seriálů přes internet v rámci streamování ze služeb jako je Netflix, Hulu a spousty dalších, které se velmi rychle rozšiřují po celém světě a nabízí stále bohatší obsah.

Bude zajímavé sledovat, zda ještě vůbec má šanci na úspěch nová generace médií Ultra HD Blu-ray, která je navíc svázané mnoha omezeními jak ze strany hardwaru, tak i softwaru. Fyzické nosiče už tak mají určitě největší úspěchy dávno za sebou, takže je spíše otázkou, kam až mohou prodeje klesnout.

Dnešní počítače a notebooky už obvykle nejsou moderní optickou mechanikou ani vybavené, asi nejrozšířenějšími systémy jsou v tomto případě herní konzole v podobě PlayStation 4 a Xbox One. Obě ale už rovněž podporují streamování obsahu nebo třeba nákup a stahování her z internetu přímo na interní disk.

Zdroj obrázku: PublicDomainPictures, CC0 Public Domain

Témata článku: Byznys, Hudba, filmy, seriály, Netflix, Sony, DVD, Bloomberg.com, Blu Ray, Blu-Ray, Sony Playstation, Sony Playstation 3, Ultra HD, Public domain, Sledování filmů

59 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ooooooooooo 4. 2. 2017 11:51:26
    tu partu gerontu prekvapila obliba mp3, vhs, je prekvapilo vlastne...
  • uni 1. 2. 2017 9:37:26
    Vtipné je, jak výrobci obrazovek a projektorů do nás hustí nové a nové...
  • dušan rajninec 1. 2. 2017 9:16:08
    Tak ma naozaj prekvapilo , že ich to až dnes prekvapuje !