Soumrak patentových válek? Google se dohodl se Samsungem a dalšími. Budou společně sdílet know-how

Soumrak patentových válek? Google se dohodl se Samsungem a dalšími. Budou společně sdílet know-how

Mobilní výrobci, kteří si jako platformu zvolili Android, by mohli být méně rozhádaní, Google totiž představil systém komunitního licencování patentů PAX (The Android Networked Cross-License).

Klepněte pro větší obrázek
Členem uskupení se může stát každý výrobce, který splní základní podmínky

Zakládajícími členy jsou vedle Googlu, Samsung Electronics, LG Electronics, HTC, Foxconn a několik dalších čínských výrobců. Členem se ale může stát každý, jehož zařízení splní alespoň minimální požadavky (jinými slovy, nebude to naprostý šunt). Komunitní rozměr licencování spočívá v tom, že každý člen dá k dispozici své mobilní patenty ostatním a všichni navzájem tak budou moci zdarma používat své technologie, aniž by se handrkovali o licenční poplatky.

Ačkoliv se totiž zpravidla medializují soudní pře mezi Samsungem a Applem, případně mezi Microsoftem a některými výrobci, kteří montují telefony s Androidem, ke komplikacím dochází i v samotném androidím ekosystému. Není se čemu divit, na trhu jsou totiž tisíce různých modelů od stovek výrobců. Sdílení patentů by to celé mohlo usnadnit.

Témata článku: Google, Byznys, Android, Mobilní telefon, Samsung, Patenty, LG, Foxconn, Čínské mobilní telefony, Mobilní telefony htc, Mobilní telefony LG, Čínský Google, Čínský výrobce, Soumrak

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Barnney 4. 4. 2017 13:49:06
    Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina! Vždycky je lepší se...
  • Jaroslav Reznik 4. 4. 2017 13:46:54
    Mohli to spis udelat v ramci Open Invention Network (OIN). Zvlast kdyz...
  • dolph1888 4. 4. 2017 13:07:20
    Všechny společnosti by se měly naučit sdílet, zrovna tak jak to dělají...