Tesla Motors do budoucna počítá i se solárními články na střeše elektromobilů, prozradil Elon Musk

Tesla Motors do budoucna počítá i se solárními články na střeše elektromobilů, prozradil Elon Musk

Společnost Tesla Motors nedávno ve spolupráci se SolarCity (brzy bude patřit přímo pod Tesla Motors) představila nový typ solárních tašek pro domy. A protože tyto střešní tašky budou mít i speciální funkci pro odmrazování a zbavení se ledu nebo sněhu, objevily se spekulace, zda něco podobného nelze použít také pro elektromobily.

V minulosti už Elon Musk upřesnil, že stávající technologie a vlastnosti solárních článků nejsou dostatečně efektivní k tomu, aby byly na střeše elektromobilu. Zvýšená hmotnost by znamenala větší spotřebu energie a s výkonem současných modelů solárních článků by šlo o méně efektivní řešení, než v podobě klasické střechy a například větší baterie.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka celoskleněné střechy, vývoj technologie a výroby byl podle Elona Muska poměrně náročný

Co není ale může být, což naznačil Elon Musk i na Twitteru, kde prozradil, že v případě budoucích verzí elektromobilů Tesla bude solární střecha nabízená jako volitelná možnost. Kdy a u jakých modelů ale pochopitelně zatím neprozradil.

Tesla Motors nově nabízí speciální celoskleněnou střechu pro Model S, přičemž za příplatek se s ní počítá i u dalších elektromobilů. Technologie je podobná jako u vytvořených solárních tašek, takže se chlubí nejen vysokou pevností, ale i možností vyhřívání.

Témata článku: Technologie, Elon Musk, Automobily, Tesla Motors, Elektromobily, Elon, Motors, November, Tesla Model 3, Tesla Model S, Tesla Model X, Tesla S, Střecha, Elektromobil, Tesla, Speciální model, Nový elektromobil, Twitter Elona Muska, Model Tesla

27 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lukáš Černý 8. 11. 2016 15:34:52
    Tohle je bohužel z velké části jen způsob, jak se zviditelnit a přihřát si...
  • lacog 8. 11. 2016 9:24:43
    Tak solárny článok mávali Audiny cca od roku 2000. Presnejšie solárne...
  • Jozef Kostelanský 7. 11. 2016 21:52:25
    Je to logický vývoj. Súčasné solárne články aj batérie sú - ako to...