Tesla Motors do budoucna počítá i se solárními články na střeše elektromobilů, prozradil Elon Musk

Společnost Tesla Motors nedávno ve spolupráci se SolarCity (brzy bude patřit přímo pod Tesla Motors) představila nový typ solárních tašek pro domy. A protože tyto střešní tašky budou mít i speciální funkci pro odmrazování a zbavení se ledu nebo sněhu, objevily se spekulace, zda něco podobného nelze použít také pro elektromobily.

V minulosti už Elon Musk upřesnil, že stávající technologie a vlastnosti solárních článků nejsou dostatečně efektivní k tomu, aby byly na střeše elektromobilu. Zvýšená hmotnost by znamenala větší spotřebu energie a s výkonem současných modelů solárních článků by šlo o méně efektivní řešení, než v podobě klasické střechy a například větší baterie.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka celoskleněné střechy, vývoj technologie a výroby byl podle Elona Muska poměrně náročný

Co není ale může být, což naznačil Elon Musk i na Twitteru, kde prozradil, že v případě budoucích verzí elektromobilů Tesla bude solární střecha nabízená jako volitelná možnost. Kdy a u jakých modelů ale pochopitelně zatím neprozradil.

Tesla Motors nově nabízí speciální celoskleněnou střechu pro Model S, přičemž za příplatek se s ní počítá i u dalších elektromobilů. Technologie je podobná jako u vytvořených solárních tašek, takže se chlubí nejen vysokou pevností, ale i možností vyhřívání.

Témata článku: Technologie, Tesla Motors, Automobily, Elon Musk, Elektromobily

27 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lukáš Černý 8. 11. 2016 15:34:52
    Tohle je bohužel z velké části jen způsob, jak se zviditelnit a přihřát si...
  • lacog 8. 11. 2016 9:24:43
    Tak solárny článok mávali Audiny cca od roku 2000. Presnejšie solárne...
  • Jozef Kostelanský 7. 11. 2016 21:52:25
    Je to logický vývoj. Súčasné solárne články aj batérie sú - ako to...