Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou USA, po Fordu překonala i General Motors

Minulý týden se Tesla pochlubila rekordními prodeji, což se projevilo v dalším zvýšení ceny akcií a tedy celkové hodnotě společnosti na veřejné burze. Hodnota se dokonce dostala tak vysoko, že překonala ziskovější a více než století starou společnost Ford. Cena akcií Tesly ale stále stoupala, takže došlo k ještě významnějšímu milníku.

Tesla v pondělí dosáhla na celkovou hodnotu 51,2 miliardy dolarů a překonala tak i další velkého výrobce automobilů – GM (General Motors). Díky tomu se Tesla stala nejhodnotnější automobilkou ve Spojených státech. Nyní už sice hodnota velmi mírně poklesla na 309 dolarů z akcii, ale to je stále v oblasti těsně za GM.

Klepněte pro větší obrázek
Vývoj ceny akcií Tesly (Yahoo Finance)

Analytici sice varují před bublinou, ale investoři dávají jasně najevo, že vsází na budoucnost Tesly. Z pohledu počtu prodaných automobilů a zisku je totiž Ford i GM aktuálně v mnohem lepší pozici, ale stejně tomu bylo při příchodu iPhonu od Applu na trh, který byl zaplaven stamiliony telefonů od zavedených výrobců.

Klepněte pro větší obrázek

Elon Musk navíc Teslu staví už od počátku v podobném duchu, který by mohl hrát obrovskou roli při souboji elektromobilů v budoucnu – Tesla si vyvíjí vlastní software, v nové generaci i vlastní systém autonomního řízení, vlastní baterie, design a dokonce spoléhá i na vlastní výrobu. Na takové úrovni vertikál není po letech ani Apple.

Foto: Heisenberg Media, (CC BY 2.0)

Témata článku: Byznys, Automobily, Tesla Motors, Finanční výsledky, Elektromobily, Flickr.com, Ford, GM, Go Pro Hero, Sedan, Tesla Model 3, Tesla Model S, Tesla Model X, Tesla S, WWW, Yahoo Finance, Luxusní elektronika, General Motors, Elektromobil, Prodej elektromobilů, Tesla, Obrázek, Humpolec, Autonomní vůz, Model Tesla

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ce_hun 12. 4. 2017 21:10:32
    kym nevyraba svoje auta aj intel tak je predcasne sa radovat. Tesla uz...
  • dolph1888 12. 4. 2017 19:20:01
    Můj "očekáváný :-) " názor na VizíraMluska a jeho podnikání je znám. V...
  • loobick 12. 4. 2017 16:40:31
    Tesla má jen jednu drobnou chybu: obchodní model. I když si budou sami...
Určitě si přečtěte