Tim Cook rozeslal zaměstnancům e-mail, ve kterém se vyjádřil ke zvolení Trumpa americkým prezidentem

Tim Cook rozeslal zaměstnancům e-mail, ve kterém se vyjádřil ke zvolení Trumpa americkým prezidentem

Donald Trump se stal prezidentem Spojených států, což by mohlo částečně ovlivnit i technologické společnosti jako je například Apple. Právě do Applu se v minulosti Trump značně navážel a dokonce nabádal k bojkotování výrobků. Důvodem byla aféra se zamknutým iPhonem, který FBI získala od teroristy a Apple odmítl prolomit vlastní zabezpečení nebo vytvořit speciální díru do systému pro takové případy.

Zatímco pomalu dochází k vyjadřování osobností z technologického světa, Tim Cook, současný šéf Applu, rozeslal všem zaměstnancům krátký e-mail, ve kterém se k situaci kolem zvolení Trumpa americkým prezidentem vyjadřuje:

Team,

I've heard from many of you today about the presidential election. In a political contest where the candidates were so different and each received a similar number of popular votes, it's inevitable that the aftermath leaves many of you with strong feelings.

We have a very diverse team of employees, including supporters of each of the candidates. Regardless of which candidate each of us supported as individuals, the only way to move forward is to move forward together. I recall something Dr. Martin Luther King, Jr. said 50 years ago: "If you can't fly, then run. If you can't run, then walk. If you can't walk, then crawl, but whatever you do you have to keep moving forward." This advice is timeless, and a reminder that we only do great work and improve the world by moving forward.

While there is discussion today about uncertainties ahead, you can be confident that Apple's North Star hasn't changed. Our products connect people everywhere, and they provide the tools for our customers to do great things to improve their lives and the world at large. Our company is open to all, and we celebrate the diversity of our team here in the United States and around the world — regardless of what they look like, where they come from, how they worship or who they love.

I've always looked at Apple as one big family and I encourage you to reach out to your co-workers if they are feeling anxious. Let's move forward — together!

Best, Tim

Podle jeho slov má i Apple v rámci zaměstnanců zastánce různých názorů, kteří podporovali různé strany, i přes to ale doufá, že jedinou možností jak jít dopředu, je jít dopředu společně jako jedna velká rodina.

Zmínil také citát Martina Luthera Kinga – „Pokud nemůžeš létat, utíkej. Pokud nemůžeš utíkat, jdi. Pokud nemůžeš chodit, tak lez. Ale ať už děláš cokoli, snaž se postupovat dopředu.“

Tim Cook také zopakoval, že cíl Applu je stále stejný – vytvářet produkty, které pomohou lidem vylepšit život, umožní jim dělat důležité věci a pomohou je propojit, ať už se nachází kdekoli.

Témata článku: Apple, Tim Cook, E-mail, Donald Trump, Cook, Forward, Have, Keep, King, Lives, Luther, Mana, Move, Only, Recall, Team, Victory, Zaměstnanci, Americký prezident

64 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Yarda 11. 11. 2016 21:51:02
    Nechápu, co se tu řeší. Řekl v podstatě tohle: "Kdo bude prezident vás...
  • kolik6 11. 11. 2016 8:53:00
    Takovy obecny kecy jakejch chodej v kazdym korporatu mesicne mraky. Jen...
  • marzipano 11. 11. 2016 0:29:09
    Neboli neřekl vůbec nic. Prázdné diplomatické kličkování. Chudák team,...
Určitě si přečtěte

A je to tady: Legendární Flash Player končí. Z webu definitivně zmizí v roce 2020

A je to tady: Legendární Flash Player končí. Z webu definitivně zmizí v roce 2020

** Web už nebude, co býval ** Adobe oznámilo ukončení vývoje jedné z internetových legend ** Flash Player definitivně utichne do konce roku 2020

Včera | Čížek Jakub | 19

iPhone 8 už má zřetelnou podobu. Apple však očekávanou premiéru nemusí stihnout

iPhone 8 už má zřetelnou podobu. Apple však očekávanou premiéru nemusí stihnout

** Nové iPhony jsou tradičně nejočekávanější premiérou druhé poloviny roku ** Výroční desátý iPhone má přinést hned několik inovací najednou ** Co když se jej Applu nepodaří včas vyrobit?

23.  7.  2017 | Holčík Tomáš, Láska Jan | 8