Twitter si koupil startup, který umí měnit a vylepšovat fotografie i video

I když na tom Twitter z pohledu finančních a uživatelských není stále dobře, rozhodně se nebojí investovat do technologií, které mají potenciál zlepšit samotný produkt. Twitter tak nyní oznámil, že za 150 milionů dolarů koupil startup Magic Pony, který se specializuje na použití neuronových sítí v oblasti obrazu.

Startup Magic Pony je složen pouze z dvaceti lidí, ale během posledních měsíců se jim podařilo vytvořit opravdu pokročilé technologie, které zpracovávají obraz pomocí neuronových sítí pro různé účely. I když šlo původně pouze o efektivnější kompresi dat, postupně se možnosti technologie s využitím neuronových sítí rozšířily.

Jedna z nich je automatické vytváření obrazu dle ukázek. V tomto směru je technologie schopná například vytvořit texturu zdi, která se velmi podobá tomu, jak by ji například uměle nakreslil člověk z vlastní paměti nebo z nápovědné ukázky. Tímto způsobem lze generovat například realistické textury do her a virtuální reality.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Automatické vytváření textur ze vzoru je další způsob, jak vyvinutou technologii použít třeba ve hrách (Zdroj: Technology Review)

Částečně s tím souvisí i další technologie, která umožňuje vyhladit a zaostřit obraz či video, které je rozmazané nebo má naopak příliš nízké rozlišení. To je problém například u streamovaného hraní s vysokou videokompresí v reálném čase, živých přenosů z kamer mobilních telefonů a podobně. Podobně jako Facebook, i Twitter se snaží podporu videa rozšiřovat – ať už ve streamu, tak v samostatných aplikacích Periscope a Vine.

Jak se před několika měsíci vyjádřil spoluzakladatel Rob Bishop pro web Technologyreview, hlavní konkurenční výhodou oproti podobným řešením je, že rozpoznávání v obraze probíhá automaticky a systém pak sám ví, co představují jednotlivé části obrazu. Díky tomu dokáže velmi efektivně obraz vylepšit nebo vytvořit zcela nový na základě původního vzoru.

Twitteru to umožní udržet technologický krok a snad se dočkáme nějaké zajímavé integrace, která se bude týkat uživatelského obsahu a nových možností. Nové funkce by nakonec mohly pohnout se stagnací v počtech uživatelů, se kterou už Twitter nějakou dobu neúspěšně bojuje.

Diskuze (4) Další článek: Amazon chystá spuštění vlastní velké platformy se streamovanou hudbou

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, Sociální sítě, Byznys, Startupy, Twitter, Fotografování, Akvizice, Fotky, Streamované hraní, Periscope, Pony, Kter, Živý stream, Živá ukázka, Fotograf, Fotografie, Bishop, VidSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru