Twitter si koupil startup, který umí měnit a vylepšovat fotografie i video

I když na tom Twitter z pohledu finančních a uživatelských není stále dobře, rozhodně se nebojí investovat do technologií, které mají potenciál zlepšit samotný produkt. Twitter tak nyní oznámil, že za 150 milionů dolarů koupil startup Magic Pony, který se specializuje na použití neuronových sítí v oblasti obrazu.

Startup Magic Pony je složen pouze z dvaceti lidí, ale během posledních měsíců se jim podařilo vytvořit opravdu pokročilé technologie, které zpracovávají obraz pomocí neuronových sítí pro různé účely. I když šlo původně pouze o efektivnější kompresi dat, postupně se možnosti technologie s využitím neuronových sítí rozšířily.

Jedna z nich je automatické vytváření obrazu dle ukázek. V tomto směru je technologie schopná například vytvořit texturu zdi, která se velmi podobá tomu, jak by ji například uměle nakreslil člověk z vlastní paměti nebo z nápovědné ukázky. Tímto způsobem lze generovat například realistické textury do her a virtuální reality.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Automatické vytváření textur ze vzoru je další způsob, jak vyvinutou technologii použít třeba ve hrách (Zdroj: Technology Review)

Částečně s tím souvisí i další technologie, která umožňuje vyhladit a zaostřit obraz či video, které je rozmazané nebo má naopak příliš nízké rozlišení. To je problém například u streamovaného hraní s vysokou videokompresí v reálném čase, živých přenosů z kamer mobilních telefonů a podobně. Podobně jako Facebook, i Twitter se snaží podporu videa rozšiřovat – ať už ve streamu, tak v samostatných aplikacích Periscope a Vine.

Jak se před několika měsíci vyjádřil spoluzakladatel Rob Bishop pro web Technologyreview, hlavní konkurenční výhodou oproti podobným řešením je, že rozpoznávání v obraze probíhá automaticky a systém pak sám ví, co představují jednotlivé části obrazu. Díky tomu dokáže velmi efektivně obraz vylepšit nebo vytvořit zcela nový na základě původního vzoru.

Twitteru to umožní udržet technologický krok a snad se dočkáme nějaké zajímavé integrace, která se bude týkat uživatelského obsahu a nových možností. Nové funkce by nakonec mohly pohnout se stagnací v počtech uživatelů, se kterou už Twitter nějakou dobu neúspěšně bojuje.

Diskuze (4) Další článek: Amazon chystá spuštění vlastní velké platformy se streamovanou hudbou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,