Twitter si koupil startup, který umí měnit a vylepšovat fotografie i video

Twitter si koupil startup, který umí měnit a vylepšovat fotografie i video

I když na tom Twitter z pohledu finančních a uživatelských není stále dobře, rozhodně se nebojí investovat do technologií, které mají potenciál zlepšit samotný produkt. Twitter tak nyní oznámil, že za 150 milionů dolarů koupil startup Magic Pony, který se specializuje na použití neuronových sítí v oblasti obrazu.

Startup Magic Pony je složen pouze z dvaceti lidí, ale během posledních měsíců se jim podařilo vytvořit opravdu pokročilé technologie, které zpracovávají obraz pomocí neuronových sítí pro různé účely. I když šlo původně pouze o efektivnější kompresi dat, postupně se možnosti technologie s využitím neuronových sítí rozšířily.

Jedna z nich je automatické vytváření obrazu dle ukázek. V tomto směru je technologie schopná například vytvořit texturu zdi, která se velmi podobá tomu, jak by ji například uměle nakreslil člověk z vlastní paměti nebo z nápovědné ukázky. Tímto způsobem lze generovat například realistické textury do her a virtuální reality.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Automatické vytváření textur ze vzoru je další způsob, jak vyvinutou technologii použít třeba ve hrách (Zdroj: Technology Review)

Částečně s tím souvisí i další technologie, která umožňuje vyhladit a zaostřit obraz či video, které je rozmazané nebo má naopak příliš nízké rozlišení. To je problém například u streamovaného hraní s vysokou videokompresí v reálném čase, živých přenosů z kamer mobilních telefonů a podobně. Podobně jako Facebook, i Twitter se snaží podporu videa rozšiřovat – ať už ve streamu, tak v samostatných aplikacích Periscope a Vine.

Jak se před několika měsíci vyjádřil spoluzakladatel Rob Bishop pro web Technologyreview, hlavní konkurenční výhodou oproti podobným řešením je, že rozpoznávání v obraze probíhá automaticky a systém pak sám ví, co představují jednotlivé části obrazu. Díky tomu dokáže velmi efektivně obraz vylepšit nebo vytvořit zcela nový na základě původního vzoru.

Twitteru to umožní udržet technologický krok a snad se dočkáme nějaké zajímavé integrace, která se bude týkat uživatelského obsahu a nových možností. Nové funkce by nakonec mohly pohnout se stagnací v počtech uživatelů, se kterou už Twitter nějakou dobu neúspěšně bojuje.

Diskuze (4) Další článek: Amazon chystá spuštění vlastní velké platformy se streamovanou hudbou

Témata článku: Technologie, Byznys, Sociální sítě, Umělá inteligence, Twitter, Fotky, Fotografování, Akvizice, Startupy, Periscope, Streamované hraní, Fotografie, Pony, Fotograf, Bishop, Živá ukázka, Živý stream, Vid, Nejprodávanější kamery na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 69