USA chtějí mít sexy weby úřadů. Vytvořily pravidla pro webdesign

USA chtějí mít sexy weby úřadů. Vytvořily pravidla pro webdesign

Webové prezentace veřejných institucí čas od času připomínají spíše Zemanovu Cestu do pravěku nebo alespoň Kafku než přehledný infromační portál pro občany. Buď jim vévodí design a UX z počátku 21. století, anebo se jedná o neskutečně složitý guláš s byrokratickým jazykem, ve kterém se vyzná opět jen byrokrat.

Klepněte pro větší obrázek
Amerika chce moderní a hezké weby federálních organizací

Stejně tak je tomu v mnoha případech i v kolébce internetu, která by přitom měla jít ostatním vzorem. A zdá se, že možná i půjde, úřad amerického federálního šéfa IT (CIO.gov) totiž vydal oficiální soubor standardů pro webový design úředních webů. Aby šli i úředníci v zámoří s dobou, vše je k dispozici na GitHubu.

Standard obsahuje hromadu předpřipravených elementů HTML, aby autoři federálních webů měli co nejjednodušší práci při sjednocování webů, které mají často UI a UX z dob, kdy web vypadal přeci jen trošku jinak a telefony uměly zobrazovat leda tak WAP.

Něco podobného by si zasloužil i český eGov a hlavně weby EU, které až příliš často připomínají spíše odborný labyrint než informační bránu pro běžné smrtelníky.

 

Témata článku: Web, USA, Sex, Úřad, Web Design, Guláš, Kafka, Běžný občan, Zeman

16 komentářů

Nejnovější komentáře

  • vrrrrr 14. 10. 2015 21:48:37
    Bezkonkurenčně nejvíc sexy je mít co nejvyšší sloupec textu, aby se na...
  • Viktor Loket 1. 10. 2015 9:59:30
    Takže v bočním panelu bude "Dívka dne"?
  • Mi.Chal 29. 9. 2015 21:36:46
    Co má být sexy web? Něco jakou youp0rn? :-)
Určitě si přečtěte