Už i v USA prošetřují Google kvůli údajnému monopolu Androidu

Už i v USA prošetřují Google kvůli údajnému monopolu Androidu

Nedávné problémy Googlu v Evropské Unii zřejmě zdaleka nebyly posledními. Nově firmu ze zneužívání svého dominantního postavení na trhu údajně vyšetřují i Spojené státy. Informace pocházejí z uniklých dokumentů, které zveřejnila agentura Bloomberg.

Google podle tamní Federální obchodní komise (FTC) omezuje konkurenci upřednostňováním vlastních služeb v operačním systému Android. V dokumentech se také píše, že vyšetřování zahájili na podnět konkurenčních firem. Oficiální informace o začátku vyšetřování však dosud nezveřejnila ani komise, ani Google.

 

FTC a ministerstvo spravedlnosti již Google v souvislosti s monopolním postavením vyšetřovali před několika lety. Důvodem bylo počínání v rámci vyhledávacích služeb. Po prověřování ale úředníci přišli k závěru, že společnost žádná pravidla neporušuje a obvinění nepodala.

Působení Googlu v případě zvýhodňování služby Nákupy v současnosti prověřuje i Evropská komise. Firmě hrozí pokuta více než šest miliard eur, což odpovídá deseti procentům ročních tržeb. Stejný problém se objevil i v Indii, kde si stěžovali konkurenční provozovatelé.

 

Témata článku: Google, Web, Právo, Vyhledávače, USA, Google+, Bloomberg, Bloomberg.com, Under, Konkurenční Google, Uniklá informace, Monopolní postavení, Uniklý dokument, FTC, Údaj, Monopol, Oficiální informace

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • lojzak02 29. 9. 2015 16:11:13
    Meizu M2 Note strci vsechny i dvojnasobne drazsi Lumie za klobouk. Ma...
  • Jan Smetana 29. 9. 2015 10:15:48
    Dotaz, kdyz by nahodou tech 6 miliar vysoudili .. kam ty penize...
  • bubendakar 29. 9. 2015 8:45:06
    Google monopol s Androidem nemá jednoduše proto, že ho mohou ostatní firmy...
Určitě si přečtěte