Mobilní aplikace | Nositelnosti

Uživatelky chytrého vibrátoru si stěžují: posílá informace o tom, kdy a jak...

We-Vibe je chytrý vibrátor. Stimulační pomůcka pro ženy, která se ovládá skrze mobilní telefon a příslušnou aplikaci. V ní můžete nastavovat intenzitu a styl vibrací, dokonce lze „programovat“ i jednotlivé časové sekvence nebo ovládání svěřit partnerovi na dálku. Výrobce teď čelí obvinění, že si data z této aplikace nechává posílat na své servery. A to včetně e-mailové adresy.

Že aplikace sbírá data, bylo prezentováno v srpnu na bezpečnostní konferenci Def Con, připomíná Neowin.net. Výrobce se po zveřejnění bránil, že takto sbírá pouze omezené množství dat k tomu, aby mohl produkt dále vylepšovat a přizpůsobovat reálným potřebám svých uživatelek.

698365163 78716528 700688766
Ovládací aplikace k vibrátoru We-Vibe umožňuje různá nastavení vibrací a jejich průběhu. Přístup k ovládání je možné sdílet a dopřát si tak vzdálený intimní kontakt s partnerem

Jenomže zásah do soukromí v takto citlivé oblasti nezůstal bez odezvy. Jedna z uživatelek podala na výrobce žalobu a předpokládá, že se k ní přidají i další ženy, které si výrobek zakoupily. Aplikace prý data odesílá na kanadské servery výrobce bez předchozího upozornění a údajně je v balíku dat zahrnuta i registrovaná e-mailová adresa. Tím může dojít ke spárování nashromážděných dat s konkrétním uživatelem, což je protiprávní zásah do soukromí.

928647285
Vibrátor lze kromě mobilní aplikace ovládat i samostatným ovladačem. Ten však nabízí jen omezené možnosti.

Standard Innovation, výrobce vibrátoru We-Vibe, se pro Gizmodo vyjádřil, že kauzu zatím nebude komentovat, dokud nebude mít dostatek informací. Dušuje se, že ochrana soukromí a uživatelských dat je pro ně důležitá a chápe, že vzhledem k jejich intimní povaze chápe obavy uživatelek a celou věc bere velmi vážně. V nové aktualizaci aplikace rovněž přibude zřetelná informace o tom, jak aplikace zachází s daty.

Na výsledky případné soudní pře si tak budeme muset ještě počkat. Je ale ještě možné, že se spor vyřeší mimosoudně. Na chytré doplňky každopádně pozor, sbírání dat o používání je u nich zpravidla zakotveno v podmínkách služby. Pokud by vám něco takového vadilo, pozorně si je přečtěte.

Diskuze (32) Další článek: Trh s grafickými kartami se zmenšuje, Nvidia na něm ztrácí svůj podíl

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,