V USA přišli na to, jak všechny připojit k rychlému internetu. Prostě změní definici toho, co to rychlý internet vlastně je

Každá technologicky vyspělá země má dnes vlastní broadbandovou strategii, ve které si stanovila, že do určitého data připojí k rychlému internetu každou obec. Zatímco na vrcholu jsou v tomto plánováni třeba v Jižní Koreji, která se dlouhodobě řadí na první příčky nejrychlejšího domácího internetu na světě, v mnoha jiných zemích je realita trošku jiná.

Internetová komunita se aktuálně baví třeba až podezřele švejkovským přístupem v USA, kde má broadbandovou strategii na starost tamní federální telekomunikační komise FCC.

Operátoři to nemají jednoduché, FCC totiž za broadband stanovila 25 Mb/s. Zatímco ve větších městech to samozřejmě není žádný problém, na venkově je už situace úplně jiná a vyžaduje dalekosáhlé investice.

Aby nové vedení FCC udrželo plán připojit každého k rychlému internetu, přišlo s bizarním nápadem, jak toho elegantně dosáhnout: změnit definici toho, co je to rychlý internet – broadband. Jedna z verzí tak navrhuje snížit standard z 25 Mb/s na 10 Mb/s.

A skutečně, pokud by takový nápad prošel, Amerika by se mohla ze dne na den pochlubit, že připojila všechny k rychlému internetu. Sice by si toho nikdo nevšiml, ale byrokratický úkol by mohl být definitivně odškrtnut jako vyřešený.

Není se čemu divit, že tato idea se zamlouvá i operátorům, kteří by tak mohli za rychlý internet a bez nutnosti investic do infrastruktury vydávat i rychlosti, které jsou v roce 2017 použitelné jen pro základní surfování.

Podívejte se, jaké záludnosti skrývá evropský roaming:

Diskuze (24) Další článek: AdBlock se chlubí, že zablokuje škodlivé kódy, které bez vašeho vědomí těží v prohlížeči bitcoiny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,