Veterán z Microsoftu bude v HP řešit, co s webOS a cloudem

Veterán z Microsoftu bude v HP řešit, co s webOS a cloudem

Ještě koncem loňského roku jsem ve Vídni s Billem Veghtem ve Vídni rozmlouval jako s viceprezidentem společnosti HP pro oblast softwaru. Ani ne o 2 měsíce později už si na vizitku může přidat funkci další – Chief Strategy Officer, tedy něco jako strategický šéf. Bill Veghte bude mít v HP na starost definování cloudové strategie a mimo jiné se zaměří na to, co udělat s divizí stojící za mobilním operačním systémem webOS.

Jmenování šéfa softwarové divize do funkce strategického myslitele dává smysl. Jak ve Vídni jasně řekla nová šéfka Meg Whitman, jádrem společnosti je stále hardware, ale software bude hrát důležitou roli. „Hardware je naše jádro, ale software je to, co tomu bude dávat tvar,“ řekl v rozhovoru po telefonu Karel Taschner z českého HP. Je proto dobré, když se nad strategií bude zamýšlet člověk, který je softwarem kovaný.

Z Redmondu do Palo Alto

Charismatický Veghte působil 19 let v Microsoftu na různých byznysových a marketingových pozicích a mimo jiné stál u uvedení Windows 7 na trh. V roce 2010 se stal viceprezidentem HP pro software a jednou z nejdůležitějších person ve firmě. Pod jeho vedením narostla softwarová divize o 18 procent. Veghteho do HP stihnul přijmout odvolaný Mark Hurd, zvládl se ale etablovat tak dobře, že mu Meg Whitman v rámci stavění nového týmu manažerů přidala na důležitosti.

Klepněte pro větší obrázek
Bill Veghte je v HP od roku 2010 a zažil už 3 nejvyšší šéfy.

WebOS je pro HP stále trnem v patě. Firma sice oznámila, že celý produkt otevře jako open source, to ale neznamená, že se jí úplně ulevilo. Stále totiž zaměstnává kolem 600 lidí, kteří na mobilním systému pracovali. Meg Whitman přitom při svém nástupu říkala, že webOS nejspíše bude důležitou součástí jejich cloudové strategie. Zdá se, že to bude muset vyřešit Bill.

Jádrem HP stále zůstává železo, bez kterého by software a cloudy nemohly fungovat, a naopak. HP proto bude kout do obojího. Co očekávat od nového HP, jsme popisovali v samostatném článku. Důležitým pilířem v softwaru bude začlenění analytických nástrojů Autonomy.

HP plánuje v půlce února v Las Vegas představit novou generaci serverových produktů. Na veliké akci vystoupí šéf enterprise divize Dave Donatelli a nejvyšší šéfová Meg Whitman. Informovat vás budeme přímo z místa dění.

Diskuze (3) Další článek: Megaupload uchovával i legální data. Co se s nimi stane?

Témata článku: Byznys, Hewlett Packard (HP), Nejvyšší vedení, Mega, Bill, Alto, Dave, Mobilní telefony v akci, WebOS, Veterán, Mobilní telefony akce, Clo, HP, Mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4