Video bude dle odhadů Cisca v roce 2021 tvořit 82 % internetového provozu

Video bude dle odhadů Cisca v roce 2021 tvořit 82 % internetového provozu

Společnost Cisco zveřejnila nové statistiky celosvětového internetového provozu, kterému stále více vládne video. Vzhledem k rychlosti růstu se tak odhaduje, že již brzy bude video tvořit většinu provozu internetu.

Zatímco v roce 2016 překonalo internetové video hranici 51 % provozu (+22 % IP VOD), hraní zabralo pouze 1 %, sdílení souborů 8 % a klasický web 18 %. V roce 2021 by se ale dle odhadů měly podíly značně změnit.

Video by mělo v rámci celkového internetového provozu tvořit už kolem 82 %, podíl webu poklesne na 11 % a stejně tak sdílení souborů na 3 %. Naopak se zvýší podíl z oblasti her, který by se ze zmíněného jednoho procenta měl dostat až na 4 %.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Porovnání struktury internetového provozu a odhady společnosti Cisco (Recode)

Jedním z hlavních důvodů velkého nárůstu videa je nejen větší zájem o internetové video a videoobsah na objednání (Netflix a další), ale také přechod televizí právě na internet, přes který se přenáší jejich obsah. Nejrychleji rostoucím segmentem současnosti je streamování v reálném čase (Twitch, Youtube Live, videokonference a další), u kterého se taktéž očekává obrovský růst.

Foto: This file is lacking author information. , CC BY-SA 3.0

Témata článku: Internet, YouTube, Statistiky, Netflix, Cisco Systems, Provoz, Cisco, Sdílení souborů, Rostoucí segment, Velký nárůst, Odhad, Velký zájem, Internetové video, Nová statistika, Obrovský růst, Hlavní důvod, Recode, Internetový provoz, Reálný čas, Videoobsah

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • TrueStory 13. 6. 2017 23:30:13
    Pokud vezmeme v potaz video jako celek, tak myslím, že už dnes dělá video...
  • Jarda.abc 13. 6. 2017 13:41:15
    To je už dnes, že 82% tvoří video. Jenom si pusťte týden Živě ve Full...
  • dpcstb 13. 6. 2017 13:16:06
    tymto tempom o 20 rokov mladi nebudu vediet uz ani citat
Určitě si přečtěte