Volkswagen uzavřel partnerství s Nvidií, bude hlavním dodavatelem technologií pro umělou inteligenci nejen pro auta

Volkswagen uzavřel partnerství s Nvidií, bude hlavním dodavatelem technologií pro umělou inteligenci nejen pro auta

Volkswagen Group, největší automobilová společnost na světě, pod kterou patří značky jako třeba Škoda, Porsche, Bentley, Audi, Lamborghini, Bugatti, Ducati, Man nebo Seat, oznámila důležité partnerství s technologickou společností Nvidia.

Nvidia je momentálně králem v oblasti hardwaru a kompletního řešení (hardware a software) pro umělou inteligence a strojové učení, obzvláště pak pro chytré automobily, kde čerstvě nabízí platformu Xavier AI Car Supercomputer, postavenou na čipu s novou architekturou Volta.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k tomu, že Volkswagen chce umělou inteligenci začít používat nejen napříč zmíněnými automobilkami, ale také například v oblasti výroby, služeb pro optimalizaci městské dopravy a podobně, je partnerství s Nvidií kritické pro vytvoření vlastní platformy. Volkswagen chce mít totiž systémy využívající umělé inteligence pod sebou a pod vlastní kontrolou, má pro to dokonce už i vlastní vývojářský tým. V oblasti bezdrátových a dalších chytrých technologiích pro automobily spolupracuje také se společností Qualcomm.

Volkswagen dokonce v rámci Data Lab spustil program zaměřený na podporu startupů v této oblasti, což by mělo pomoci jak s vývojem, tak i získávání nových „mozků“. Na podzim bude v běhu programu už pět prvních startupů.

Témata článku: Technologie, Byznys, Umělá inteligence, Startupy, Nvidia, Strojové učení, Automobily, Škoda, Qualcomm, Porsche, Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche 911, Seat, Volkswagen, Stíhačka, Inteligence, Technologická společnost, Bugatti, Dodavatel, Dodavatel technologií, Důležité partnerství, Hlavní dodavatel, Chytrý automobil

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Kadeřábek 1. 7. 2017 9:26:07
    Z nadpisu mi vyplývá, že Wolkswagen bude hlavním dodavatelem pro umělou...
  • BlackMarine220 30. 6. 2017 13:47:35
    Ten volant v obrazku vyzera futuristicky, ale totalne nepouzitelne....