Společnost Yahoo čelí naštvaným investorům, kteří chtějí od firmy lepší finanční výsledky, jež ale stále nepřichází. Šéfka Yahoo – Marissa Mayer tak pokračuje v optimalizaci a rozhodla o ukončení služby Yahoo Screen, která se zaměřovala na streamování videoobsahu.
Yahoo spustilo službu Screen v roce 2013, kdy nabízelo přes tisíc hodin videoobsahu. Původně šlo ale o přejmenovanou službu Yahoo Video, ze které byla odstraněna možnost nahrávání uživatelských videí ve stylu Youtube a dalších podobných platforem. Služba Yahoo Screen nabízela nejen vybrané licencované televizní pořady, ale také seriály vlastní tvorby - například Community, Other Space nebo Sin City Saints. Kromě toho bylo možné přehrávat třeba i různá virální videa, přenosy (NFL), koncerty, skeče a podobně.
Návštěvnost se ale postupně propadala a vlastní pořady neměly očekávaný úspěch u diváků ani inzerentů. Yahoo tak na vlastní videotvorbě prodělalo a odepsalo 42 milionů dolarů ve třetím čtvrtletí minulého roku.
Yahoo Screen tak sice už neexistuje a odkazuje na hlavní stránku Yahoo.com, ale většina obsahu by se měla přesunout pod různé digitální magazíny, které Yahoo vlastní. Například koncerty by měly být součástí Yahoo Music.
Yahoo Screen poskytovalo spoustu různého videoobsahu, včetně vlastních seriálů
Yahoo se dle oznámení snaží zjednodušit strukturu a zlepšit uživatelský zážitek. Bude prý pokračovat v poskytování videoobsahu, zmíněný seriál Community by měl být například k vidění v rámci Yahoo TV a podobně. Zatím není jasné, zda se zrušením služby souvisí i propuštění dalších zaměstnanců, vzhledem ke ztrátám se rovněž neví, zda bude Yahoo pokračovat v tvorbě nákladnějšího obsahu jako jsou třeba zmíněné seriály.
Budoucnost Yahoo je vzhledem k horším finančním výsledkům stále nejasná. To je problém hlavně pro Marissu Mayer, která dle investorů příliš utrácí za akvizice startupů a po čtyřech letech jejího působení nejsou stále vidět nějaké lepší výsledky, za které by mohla internetová část Yahoo a nikoli podíl v extrémně výdělečné Alibaba Group. Nedaří se monetizovat čtenáře a obsah, obzvláště špatně je na tom monetizace z mobilního přístupu.
Yahoo prý uvažuje o prodeji internetové části a výměně Marissy Mayer
I to je důvod, proč se v pozadí uvažuje o tom, že by se Yahoo zbavilo celé internetové části, která je na tom rok od roku hůře. Pokud se Yahoo nepodaří v nejbližší době ukázat, že veškeré provedené změny začínají mít pozitivní dopad, lze předpokládat, že by nakonec došlo k výměně Marissy Mayer za někoho jiného.
V rámci videoobsahu už nelze uvažovat o větším úspěchu. Na tento trh se vrhli velcí hráči jako je Apple, Google, Amazon, Netflix a řada dalších, kteří mezi sebou bojují o každého diváka velkou nabídkou obsahu i s exkluzivními tituly z vlastní tvorby. Síla Yahoo by tak mohla být jedině v novinkovém videoobsahu různého zaměření, klasické seriály už pro Yahoo nedávají příliš smysl.
Amazon chce konkurovat Apple TV, přidá televizní kanály