Zakladatel Oculusu odchází z Facebooku, vaz mu zlomily prezidentské volby i obchodní neúspěchy

Palmer Luckey odchází z Facebooku, který v roce 2014 koupil za 2 miliardy dolarů Oculus – společnost jež stojí za brýlemi Rift pro virtuální realitu a kterou Luckey založil. Kontroverze vzbuzoval především v průběhu loňského roku, když vyšlo najevo, že se podílel na spolufinancování internetové kampaně proti prezidentské kandidátce Hillary Clintonové.

Informace o odchodu z Facebooku potvrdil mluvčí společnosti webu Business Insider, zároveň ale nespecifikoval, zda Luckey odešel dobrovolně, nebo byl vyhozen. Během loňského roku prý kvůli Luckeyho aktivitám rezignovalo na své posty v Oculusu několik zaměstnankyň a od září se přestal objevovat na konferencích spojených s virtuální realitou. Během prosince potom nebyl jmenován ani do širšího vedení divize virtuální reality, kterou původně jako zakladatel Oculusu vedl. Nahradil jej Hugo Barra z Xiaomi.

Za odchodem ale mohou být také problémy, které Oculus zažíval v posledních dvanácti měsících. Mezi ty závažné patřily opožděné dodávky samotných brýlí, extrémně dlouhý vývoj dotykových ovladačů i nepříliš dobré hodnocení ze strany uživatelů vinou mnoha softwarových bugů.

Témata článku: Facebook, Virtuální realita, Oculus Rift, Oculus Touch, Clinton, Hillary Clinton, Hugo, Oculus, Playstation VR, Brýle pro virtuální realitu, Virtuální realita brýle, Virtuální realita HTC vive, Zakladatel

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • dolph1888 31. 3. 2017 18:53:50
    Kdepak volby, tito lidé vždy mizí kvůli $, zbytek jsou výmluvy.
  • František Staněk 31. 3. 2017 12:00:23
    Tahle bezpáteřní svině si hlavně nechala zainvestovat startup od...
  • hnusak 31. 3. 2017 11:03:45
    Je to slepá ulička. Dokud nebudou vyrobeny nastřelovací mozkové...