Zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič spouští nový projekt s 3D modely

Zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič spouští nový projekt s 3D modely

Zakladatel a majoritní vlastník společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič spustil nový internetový projekt cílící zejména na e-shopy a internetové obchodníky. Služba se jmenuje Melown, míří na globální trh a se Seznamem má společného pouze jmenovatele – Lukačovič Melown spustil jako produkt před více než rokem založené firmy CitationTech, jíž ovládá skrze kyperský Halifreak Limited, přes nějž kontroluje právě i největší českou internetovou firmu.

Lukačovič do CitationTech v počátku vložil 2,9 milionu korun, založení společnosti a její budoucí aktivity ale nijak nekomentoval. S médii už delší dobu nekomunikuje. Ve firmě každopádně jako člen představenstva působí také Ondřej Procházka, který dříve pracoval v Seznamu jako šéf softwarového vývoje. Právě procházka se nyní zdá být veřejnou tváři Melownu, produkt představuje například v produktovém videu.

Samotný Melown je každopádně Lukačovičovou myšlenkou. „Myšlenka na projekt Melown mě napadla během mé letní dovolené na Sicílii,“ vysvětluje miliardář. „Byl jsem z toho nápadu tak nadšený, že jsem si po půl roce ani nemohl vzpomenout, že jsem na nějaké dovolené byl. Dokud mi někdo neukázal fotku, kde stojím na pláži.“

Trojrozměrné modely na váš web

Melown umožňuje ze série fotografií vytvořit pohledný 3D model foceného objektu. Skrze webové rozhraní stačí nahrát pořízené obrázky, nechat systém chvilku pracovat a následně je k dispozici natáčecí objekt, jež se dá skrze iframe vložit na libovolnou webovou stránku. Nejde o flashový objekt, díky čemuž tak tyto 3D modely fungují také na mobilních zařízeních.

CitationTech svůj první produkt prezentují jako ideální rozšíření e-shopů. Poukazují na to, že dnešní internetové obchody mají mnoho částí (navigace, texty, specifikace a podobně), ale obrázky samotných produktů jsou často v mizerné kvalitě. „Díky Melownu budou mít vaši zákazníci při prohlížení produktu stejný pocit, jako když ho skutečně drží v ruce,“ píše se v propagačním textu. Melown v podstatě tak trochu konkuruje produktům od firem typu Dassault Systémes, které se o podobné 3D aktivity snaží také.

Projekt už není ve fázi uzavřené beta verze a vyzkoušet si ho může každý. Obchodní model je velice jednoduchý – zákazníkovi jsou účtovány pouze interakce s objektem, konkrétně klepnutí na model. Do 500 klepnutí za měsíc je Melown zdarma, poté se účtují 0,02 dolaru za klik.

Ivo Lukačovič se před několika měsíci vrátil také do svého aktivnějšího působení v Seznamu. Nevěnuje se nicméně žádné exekutivní funkci a ve firmě dělá pouze to, co ho baví. Nabízí své nápady a mluví do některých jemu blízkých projektů, zejména po stránce designu a podobně.

Témata článku: Byznys, Seznam.cz, Web, Startupy, 3D, Ivo Lukačovič, Vimeo, Trojrozměrný model, Myšlenka, Model, Zakladatel, Model S, Společný jmenovatel, Pořízený obrázek, Nový projekt, Projekt, Dnešní internet

43 komentářů

Nejnovější komentáře

  • prdele 16. 12. 2013 20:08:02
    Když pominu pochybnou využitelnost produktu tak i ta prezentace je na...
  • xlnc 15. 12. 2013 19:00:30
    Chce se mi ... velebnosti.
  • mikiqex 15. 12. 2013 16:35:55
    No, takovéto 3D umí vygenerovat plugin Sketchupu z libovolného modelu,...
Určitě si přečtěte

Průhledné solární bloky tvoří strukturu budovy a zároveň dodávají elektřinu

Průhledné solární bloky tvoří strukturu budovy a zároveň dodávají elektřinu

** Nový vědecký „startup“ vyvinu unikátní formu solárních bloků ** Solární bloky poskytují průhlednou a pevnou strukturu pro stavbu budov, ale díky Slunci zároveň dodávají elektřinu ** Integrované řešení může nahradit nebo doplnit klasické solární řešení na střeše

19.  8.  2017 | Javůrek Karel | 6

Snap se snaží vyhrabat z problémů. Snapchat se mu podařil, vše ostatní je ale omyl

Snap se snaží vyhrabat z problémů. Snapchat se mu podařil, vše ostatní je ale omyl

** Tvůrce Snapchatu má problém ** Poslední dobou se mu nedaří ** A všichni ho dávno okopírovali

19.  8.  2017 | Polesný David | 11

9 elektromobilových startupů, které chtějí porazit Teslu

9 elektromobilových startupů, které chtějí porazit Teslu

** Elektromobily sice znovuožily s příchodem Tesly, ta se ale musí připravit na konkurenci ** Vlastní elektromobily chystají nejen velké automobilové značky, ale i nové elektromobilové startupy ** Náklady na vstup do tohoto segmentu jsou stále velmi vysoké

17.  8.  2017 | Javůrek Karel | 23