Zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič spouští nový projekt s 3D modely

Zakladatel a majoritní vlastník společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič spustil nový internetový projekt cílící zejména na e-shopy a internetové obchodníky. Služba se jmenuje Melown, míří na globální trh a se Seznamem má společného pouze jmenovatele – Lukačovič Melown spustil jako produkt před více než rokem založené firmy CitationTech, jíž ovládá skrze kyperský Halifreak Limited, přes nějž kontroluje právě i největší českou internetovou firmu.

Lukačovič do CitationTech v počátku vložil 2,9 milionu korun, založení společnosti a její budoucí aktivity ale nijak nekomentoval. S médii už delší dobu nekomunikuje. Ve firmě každopádně jako člen představenstva působí také Ondřej Procházka, který dříve pracoval v Seznamu jako šéf softwarového vývoje. Právě procházka se nyní zdá být veřejnou tváři Melownu, produkt představuje například v produktovém videu.

Samotný Melown je každopádně Lukačovičovou myšlenkou. „Myšlenka na projekt Melown mě napadla během mé letní dovolené na Sicílii,“ vysvětluje miliardář. „Byl jsem z toho nápadu tak nadšený, že jsem si po půl roce ani nemohl vzpomenout, že jsem na nějaké dovolené byl. Dokud mi někdo neukázal fotku, kde stojím na pláži.“

Trojrozměrné modely na váš web

Melown umožňuje ze série fotografií vytvořit pohledný 3D model foceného objektu. Skrze webové rozhraní stačí nahrát pořízené obrázky, nechat systém chvilku pracovat a následně je k dispozici natáčecí objekt, jež se dá skrze iframe vložit na libovolnou webovou stránku. Nejde o flashový objekt, díky čemuž tak tyto 3D modely fungují také na mobilních zařízeních.

CitationTech svůj první produkt prezentují jako ideální rozšíření e-shopů. Poukazují na to, že dnešní internetové obchody mají mnoho částí (navigace, texty, specifikace a podobně), ale obrázky samotných produktů jsou často v mizerné kvalitě. „Díky Melownu budou mít vaši zákazníci při prohlížení produktu stejný pocit, jako když ho skutečně drží v ruce,“ píše se v propagačním textu. Melown v podstatě tak trochu konkuruje produktům od firem typu Dassault Systémes, které se o podobné 3D aktivity snaží také.

Projekt už není ve fázi uzavřené beta verze a vyzkoušet si ho může každý. Obchodní model je velice jednoduchý – zákazníkovi jsou účtovány pouze interakce s objektem, konkrétně klepnutí na model. Do 500 klepnutí za měsíc je Melown zdarma, poté se účtují 0,02 dolaru za klik.

Ivo Lukačovič se před několika měsíci vrátil také do svého aktivnějšího působení v Seznamu. Nevěnuje se nicméně žádné exekutivní funkci a ve firmě dělá pouze to, co ho baví. Nabízí své nápady a mluví do některých jemu blízkých projektů, zejména po stránce designu a podobně.

Diskuze (43) Další článek: Inspirujte se: Co doporučuje Ježíšek Živě.cz

Témata článku: 3D, Byznys, Startupy, Web, Seznam.cz, Ivo Lukačovič, Trojrozměrný model, Ondřej Procházka, Pořízený obrázek, Projekt, Mode, Lukačovič, Luka, Nový projekt, Zakladatel, Myšlenka, Melown, Dassault Systemes, Dassault, Model, Zak, Vimeo, Nový, Model S, Dnešní internetPodrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View