10 nejúchvatnějších obchodů Applu: tam si zajděte, i když nechcete kupovat iPhone

 • Apple si na svých značkových prodejnách Apple Store zakládá stejně, jako na samotných výrobcích
 • Některé prodejny Applu jsou architektonickými skvosty
 • Podívejte se na nejzajímavější obchody Applu z celého světa

10. IFC Mall, Hongkong, Čína

První značkový obchod Applu v Hong Kongu byl otevřen v roce 2011. Apple se nedržel při zemi (doslova) a jeho obchod se vnáší nad devítiproudou ulicí. Obrovská nákupní galerie produktů Applu vznikla v rámci nákupního komplexu tamního Mezinárodního finančního centra IFC Mall.

Klepněte pro větší obrázek

Obří obchod má tři patra a vysoké prosklené stěny, které dávají možnost shlédnout na ruh města. Je zde vidět odkaz na architekturu tradičních moderních Apple Storů z USA, nad jejichž designem dohlížel i sám Steve Jobs. Právě on prosadil velké skleněné plochy s co možná nejmenším počtem spár a typické skleněné schodiště. Na jeho konstrukci má ostatně i patent.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Koncept Apple Storů je jinak všude stejný. Základem je vzdušná prodejní plocha s masivními stoly, na kterých jsou vystavené produkty. Ty jsou všechny funkční a zákazníci si je mohou vyzkoušet. Při návrhu se hledělo i na psychologii – jak co se týče rozmístění jednotlivých zón (prodejna musí návštěvníka „vtáhnout“), tak z hlediska prostředí (prostor musí poskytnout příjemný pocit vzdušnosti a otevřenosti).

Nikde nesmí chybět ani tzv. Genius bar, což je místo pro konzultace, rady či reklamace, kde jsou speciálně vyškolení pracovníci, kteří majitelům produktů Applu dělají bezplatné poradenství.

Témata článku: Apple, iPhone, Čína, USA, Opera, Steve Jobs, Turecko, Architektura, Francie, Amsterdam, Apple Store, Genius, Chicago, Istanbul, New York, Phoenix, Standard, Celý svět, První pohled, Sklo, Hongkong, Banka, Paříž, Velké množství, Běžná součást

50 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Žblambomírek 1. 8. 2017 7:14:21
  Tak já nevím - kupoval jsem iPhone 7 plus v Paládiu ve státě Praha a dojem...
 • kuk 30. 7. 2017 21:59:23
  Zamindrákovaný se zase slezli na párty, protože se tak strašně rádi...
 • zvoník z katedrály 28. 7. 2017 22:03:49
  Však taky poslušné stáda ovcí za tyhle paláce platí z nekřesťanských...