10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

 • Roboty se v mnoha oblastech používají už dlouho, ale nyní přichází nová éra
 • Roboty jsou chytřejší a poradí si s komplexními úkoly
 • Náhrada lidí přijde rychleji a ve velkém
10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

Technologické revoluce se pravidelně objevují v historii lidstva a i když na první pohled přinášely nové vynálezy a konec stávajících pracovních míst, přišla za ně náhrada zcela nových. Výhodou bylo, že tyto velké změny byly většinou dostatečně plynulé a trvaly dlouho, takže nedošlo k větším problémům s nezaměstnaností vzhledem k délce života běžného člověka.

Technologické revoluce ale přicházejí stále rychleji a exponenciální vývoj zajišťuje, že člověk musí být připraven na velmi flexibilní proměnu práce a pracovních pozic. A pokud se nepřizpůsobí, bude mít velký problém najít práci.

TIP: Stroje vás nahradí v zaměstnání, připravte se

Roboty byly ve výrobě už dlouhou dobu a i když se postupně zlepšovaly, stále to nebyl žádný velký pokrok. S příchodem umělé inteligence nastává ale nová éra, která dává robotům zcela nové a takřka neomezené možnosti použití ve všech různých oblastech.

Klepněte pro větší obrázek
Startupů z oblasti robotiky je opravdu hodně a po celém světě

Nových startupů zabývajících se vývojem umělé inteligence je neuvěřitelné množství, především díky tomu, že základní softwarové nástroje jsou zdarma a vývoj je možný doslova po večerech i na domácím notebooku.

Klepněte pro větší obrázek
Největší současní výrobce robotů na světě (Nanalyte.com)

V případě robotických startupů, které kombinují umělou inteligenci s hardwarem, je ale situace náročnější a my se podíváme na desítku startupů, o kterých do budoucna ještě nejspíše uslyšíme.

Témata článku: Budoucnost, Umělá inteligence, Roboti, Startupy, Strojové učení, Investice, Star Wars, Nova, Robota, Celý svět, První pohled, Nový typ, Dlouhá doba, Inteligence, Původní zaměstnanec, Nová možnost, Krátká doba, Start-up, Sklad, Velká změna, Velký problém, Velký počet, Podobný systém, Reálný čas, Robot

32 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Lukáš Vyhnálek 27. 7. 2017 14:22:26
  výňatek z toho co smrkám jinde: už dlouho všude cpu, že kažej robot v...
 • baragardan 21. 7. 2017 17:47:45
  robot co bude kopírovat články :-D
 • Roman Šrámkuj 21. 7. 2017 14:39:16
  Jeden můj známý ředitel má problém s katastrofálním nedostatkem řidičů pro...