6 aplikací, které mohou nahradit Photoshop

Adobe zrušilo balík CS a přešlo na systém předplatného s novou sadou Creative Cloud. Nevyhovuje? Našli jsme hned několik alternativ, čím nahradit nejoblíbenější program sady.

Když se řekne grafický editor, asi každému automaticky naskočí Photoshop. Aplikace, bez níž si nejeden grafik, fotograf nebo vývojář neumí představit práci, je s námi přes 25 let. Existují vůbec nějaké doporučeníhodné alternativy?

Adobe za poslední roky udělalo hned několik zásadních změn, které mnoho profesionálů nahněvaly. Tou nejdůležitější je přechod na systém předplatného, kdy Adobe přestalo vydávat velké verze za běžnou cenu. V rámci programu Adobe CC si musí uživatel platit měsíční poplatek, za což dostane vždy aktuální verzi dané aplikace.

Předplacený Photoshop

Pokud se podíváme pouze na Photoshop, vyjde jeho měsíční předplatné na nějakých 670 Kč v případě, že uživatel bude platit celý rok. Když se rozhodne platit každý měsíc tak, aby měl možnost kdykoliv plán zrušit, bude platit kolem tisícovky. Výhody si tedy najdou maximálně nepravidelní uživatelé, kteří si mohou zaplatit Photoshop nebo další nástroje ze sady CC na pár měsíců.

Jedná-li se však o uživatele, který využívá Photoshop ke své pravidelné práci, přináší především potíže. Cena je samozřejmě tou první – za dva roky zaplatí podobnou částku, kterou by dal za krabicovou verzi, navíc mu však v případě zrušení plánu nic nezbyde. Nesmíme zapomenout ani na problémy pramenící z aktualizací – mnoho doplňků nemusí být s novými verzemi kompatibilní.

Proto se stále častěji ozývají hlasy volající po kvalitní alternativě, která by nabízela podobné služby a funkce, ale zároveň byla nabízena prostřednictvím tradiční distribuce. Bohužel, žádný podobně vyspělý grafický editor neexistuje, ale pokud slevíte z některých pokročilých funkcí nebo se zaměřujete jen na některé specifické práce s grafikou, mohou vám alternativy plně dostačovat. Našli jsme šest takových.

Témata článku: Software, Nejlepší programy, Tipy, Adobe Photoshop, Gemini, Gimp, Photoshop, Pixlr, Pokročilá funkce, Pokročilý editor, Pokročilý nástroj, Pokročilý uživatel, Měsíční předplatné, Obrovské množství, Hlas volajícího, Pokročilá práce, Pokročilý filtr, Široká komunita, Photos, Moderní prohlížeč

121 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Vašek Muller 3. 11. 2015 11:44:06
    Dost mě zaskočilo, že ve článku ani v komentářích nikdo nezmínil Sketch....
  • Lukáš Palacka 3. 11. 2015 10:35:50
    Neznám grafický program krom Photoshopu, který by při deformaci či zkosení...
  • chodec80 3. 11. 2015 6:47:44
    Na Macu Affinity Photo. Za tu cenu je za hubičku. Na Windows mi stačí GIMP.
Určitě si přečtěte

Jak udělat snímek obrazovky ve Windows

Jak udělat snímek obrazovky ve Windows

19.  7.  2017 | Polesný David | 9

Jak vybrat základní desku do počítače: tady se nevyplatí přehnaně šetřit

Jak vybrat základní desku do počítače: tady se nevyplatí přehnaně šetřit

** Základní deska předurčuje výkonové možnosti finálního počítače ** Výběr není až tak složitý, stačí si postupně stanovit požadavky ** Je lepší si připlatit a mít možnost v budoucnu použít výkonnější komponenty

18.  7.  2017 | Trčálek Antonín, Kahánek Adam | 16