Air Bank a Moneta spouštějí bankovní identitu, Komerčka už také vyřešila problémy

Od včerejška se mohou ke službám eGovernmentu přihlašovat klienti dalších dvou finančních institucí. Bankovní identitu spustily Air Bank a Moneta Money Bank (zatím jen v „testovacím provozu“). Funkce nebude automaticky dostupná všem, banky ji aktivují postupně. U Air Bank lze proces urychlit v nabídce Nastavení | Zabezpečení | Bankovní identita, kde stačí kliknout na tlačítko Zkusit znovu.

Funkce je obecně u všech bank dostupná jen pro ty klienty, kteří někdy navštívili pobočku a ověřili si v ní totožnost. Stačila i návštěva při založení účtu. Kdo účet registroval online, ten bude muset totožnost s občankou, řidičákem či pasem ověřit zpětně.

Obě zmíněné banky, které mimochodem v budoucnu čeká fúze, získaly akreditaci pro bankovní identitu začátkem měsíce, reálné spuštění tak trvalo zhruba tři týdny. Stejnou službu již nabízejí také Česká spořitelna a ČSOB. Komerční banka kvůli bezpečnostní chybě ostrý start odložila. Ještě letos chtějí bankovní identitu nabídnout také Equa bank, Fio, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Aktualizováno (20. 3. 2021) – Komerčka už bankovní identitu rovněž spustila.

Bankovní identita je jen jednou z možností, jak se ke službám eGovernmentu přihlašovat. Zpravidla ale bude nejpřístupnější, protože internetové bankovnictví používají miliony lidí, zatímco ostatní způsoby jsou minoritní a často vyžadují zvláštní hardware (čtečku karet, bezpečnostní klíč).

Na eidentita.cz si můžete přihlášení vyzkoušet, případně spravovat další identifikační prostředky jako eObčanka, MojeID apod. Praktické využití elektronické identity najdete hlavně u Portálu občana, ČSSZ nebo nového finančního portálu Moje daně. Už příští týden se bude hodit také pro online formulář sčítání lidu.

Diskuze (21) Další článek: Největší severokorejskou hrozbou nejsou už ani tak rakety, ale hackeři. Přes internet kradou kryptoměny i informace

Témata článku: eGovernment, eIdentita, Banka, Air Bank, Totožnost, Moneta Money Bank, Fio, ČSOB, Česká spořitelna, Moneta, Identita, Komerční banka, UniCredit Bank, Equa bank, Raiffeisenbank


Určitě si přečtěte

Jak zjistit majitele vozu podle registrační značky (SPZ)
Ondřej Králík
Tipy
Korona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

Korona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

** Máte pocit, že naše vláda nezvládá boj s koronavirem? ** Poradili byste si se situací lépe než Andrej Babiš a Jan Blatný? ** Zkuste si to v českém webovém simulátoru Korona hra!

Karel Kilián | 74

Karel Kilián
COVID-19ČeskoHry
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Když e-mail nestačí: šest způsobů, jak poslat velký soubor nebo video

Když e-mail nestačí: šest způsobů, jak poslat velký soubor nebo video

** Potřebujete poslat velký soubor, který se „nevejde“ do e-mailu? ** Pak máte několik možností, jak dostat data k jejich příjemci ** Podívejte se na šest způsobu, jak poslat velký soubor nebo video

Karel Kilián | 43

Karel Kilián
SouborÚložištěCloud
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 155

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10