Alphabet v prvním čtvrtletí roste i s koronavirem. Nejvíce díky cloudu a Youtube

Společnost Alphabet, pod kterou patří i Google, zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí tohoto roku a zatím se zdá, že rozmach koronaviru měl jen menší vliv na příjem a zisk.

Za první tři měsíce tohoto roku byl obrat Alphabetu 41,2 miliardy dolarů, což je meziroční růst o 13 %. Oproti minulému jde ale o zpomalující se trend, takže uvidíme, jak na tom bude další čtvrtletí, které je koronavirem mnohem více ekonomicky zasáhnuté a lze očekávat pokles investicí do reklamy, ze které Alphabetu plyne většina příjmů.

Zisk byl ve stejném období 6,8 miliardy dolarů, zatímco minulý rok to bylo 6,3 miliardy dolarů. Největším růstem se můžou pochlubit cloudové služby, kde má Google stále velký prostor k rozvoji, protože je za ostatními velikány poměrně pozadu. Příjem z cloudu meziročně vzrostl o 52 % na 2,8 miliardy dolarů. Výrazným růstem se může pochlubit i videoplatforma Youtube, kde byl čtvrtletní příjem 4 miliardy dolarů, což představuje 33% meziroční růst.

Příjmy z reklamy tvořily 33,8 miliardy dolarů, přičemž v minulém roce byly za stejné období 30,6 miliardy dolarů. Poměrně se ale zvýšily náklady na akvizici (TAC) z 6,9 miliardy dolarů na 7,5 miliardy dolarů.

Alphabet také meziročně zvýšit počet zaměstnanců z 103 459 na 123 048 lidí, ale aktuálně informoval o tom, že kvůli koronaviru a ekonomické situaci zpomalí nabírání nových zaměstnanců.

Diskuze (1) Další článek: Rekordně velká ozónová díra nad Arktidou se sama uzavřela

Témata článku: Koronavirus, Cloud, YouTube, Google, Byznys, Alphabet, Finanční výsledky, Miliarda, TAC, Čtvrtletí, Miliarda dolarů, Příjem, DolarZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Domácí skenování za pár korun. Stačí mobil, krabice a LED pásek
Lukáš Václavík
FotografováníMobilní aplikace
Kde nedosáhne signál operátora, můžete volat přes Wi-Fi. Návod na zkrocení funkce VoWiFi

Kde nedosáhne signál operátora, můžete volat přes Wi-Fi. Návod na zkrocení funkce VoWiFi

Trpíte špatným příjmem mobilního operátora, ale současně máte dobré připojení k internetu? Telefonujte přes Wi-Fi stejně, jako byste volali přes mobilní síť.

Jiří Kuruc
NávodyWi-Fi
Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

** Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače ** Fungovalo to, ale trvalo to celou noc ** Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor

Jakub Čížek
Chytrá domácnostPojďme programovat elektroniku
Vyzkoušeli jsme Tapo P300. Proč kupovat chytrou zásuvku, když můžete mít rovnou prodlužku

Vyzkoušeli jsme Tapo P300. Proč kupovat chytrou zásuvku, když můžete mít rovnou prodlužku

** Prodlužovací kabel Tapo P300 od TP-Linku má tři zásuvky ** Vedle 230V nabízí i USB QC 3.0 a 18W PD na USB-C ** Zapojíme také P110/P115 s wattmetrem a ovládneme je v Pythonu

Jakub Čížek
TP-LinkChytrá domácnost
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody