Alphabet v prvním čtvrtletí roste i s koronavirem. Nejvíce díky cloudu a Youtube

Společnost Alphabet, pod kterou patří i Google, zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí tohoto roku a zatím se zdá, že rozmach koronaviru měl jen menší vliv na příjem a zisk.

Za první tři měsíce tohoto roku byl obrat Alphabetu 41,2 miliardy dolarů, což je meziroční růst o 13 %. Oproti minulému jde ale o zpomalující se trend, takže uvidíme, jak na tom bude další čtvrtletí, které je koronavirem mnohem více ekonomicky zasáhnuté a lze očekávat pokles investicí do reklamy, ze které Alphabetu plyne většina příjmů.

Zisk byl ve stejném období 6,8 miliardy dolarů, zatímco minulý rok to bylo 6,3 miliardy dolarů. Největším růstem se můžou pochlubit cloudové služby, kde má Google stále velký prostor k rozvoji, protože je za ostatními velikány poměrně pozadu. Příjem z cloudu meziročně vzrostl o 52 % na 2,8 miliardy dolarů. Výrazným růstem se může pochlubit i videoplatforma Youtube, kde byl čtvrtletní příjem 4 miliardy dolarů, což představuje 33% meziroční růst.

Příjmy z reklamy tvořily 33,8 miliardy dolarů, přičemž v minulém roce byly za stejné období 30,6 miliardy dolarů. Poměrně se ale zvýšily náklady na akvizici (TAC) z 6,9 miliardy dolarů na 7,5 miliardy dolarů.

Alphabet také meziročně zvýšit počet zaměstnanců z 103 459 na 123 048 lidí, ale aktuálně informoval o tom, že kvůli koronaviru a ekonomické situaci zpomalí nabírání nových zaměstnanců.

Diskuze (1) Další článek: Rekordně velká ozónová díra nad Arktidou se sama uzavřela

Témata článku: Koronavirus, Google, Cloud, YouTube, Byznys, Finanční výsledky, Alphabet, Příjem, Miliarda dolarů, Čtvrtletí, Dolar, TAC, MiliardaQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína