Alphabet v prvním čtvrtletí roste i s koronavirem. Nejvíce díky cloudu a Youtube

Společnost Alphabet, pod kterou patří i Google, zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí tohoto roku a zatím se zdá, že rozmach koronaviru měl jen menší vliv na příjem a zisk.

Za první tři měsíce tohoto roku byl obrat Alphabetu 41,2 miliardy dolarů, což je meziroční růst o 13 %. Oproti minulému jde ale o zpomalující se trend, takže uvidíme, jak na tom bude další čtvrtletí, které je koronavirem mnohem více ekonomicky zasáhnuté a lze očekávat pokles investicí do reklamy, ze které Alphabetu plyne většina příjmů.

Zisk byl ve stejném období 6,8 miliardy dolarů, zatímco minulý rok to bylo 6,3 miliardy dolarů. Největším růstem se můžou pochlubit cloudové služby, kde má Google stále velký prostor k rozvoji, protože je za ostatními velikány poměrně pozadu. Příjem z cloudu meziročně vzrostl o 52 % na 2,8 miliardy dolarů. Výrazným růstem se může pochlubit i videoplatforma Youtube, kde byl čtvrtletní příjem 4 miliardy dolarů, což představuje 33% meziroční růst.

Příjmy z reklamy tvořily 33,8 miliardy dolarů, přičemž v minulém roce byly za stejné období 30,6 miliardy dolarů. Poměrně se ale zvýšily náklady na akvizici (TAC) z 6,9 miliardy dolarů na 7,5 miliardy dolarů.

Alphabet také meziročně zvýšit počet zaměstnanců z 103 459 na 123 048 lidí, ale aktuálně informoval o tom, že kvůli koronaviru a ekonomické situaci zpomalí nabírání nových zaměstnanců.

Diskuze (1) Další článek: Rekordně velká ozónová díra nad Arktidou se sama uzavřela

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,