Alza zavřela Prodejny budoucnosti. Neosvědčily se, nahradily je levnější a snadno instalovatelné AlzaBoxy

V roce 2018 Alza otevřela první, druhou a třetí Prodejnu budoucnosti. Unikátní technologická řešení, extrémně rychlé nakupování, žádné fronty, neomezená otevírací doba. Alza měla velké ambice, ale pak... Jak dnes vypadá kdysi nadějný koncept, ukazuje náš bývalý kolega Vláďa Kluska:

Na osud Prodejen budoucnosti jsme se zeptali v Alze. „Rozšíření sítě AlzaBoxů a výhody, které zákazníkům poskytují, byly důležitými faktory, které vedly k rozhodnutí ukončit fungování tří prodejen budoucnosti. AlzaBoxy zákazníkům přináší mnohem větší flexibilitu a pohodlí při vyzvedávání objednaného zboží. Zákazníci mají možnost využít AlzaBox kdykoli během dne. Navíc jsou tyto výdejní schránky umístěny v blízkosti obydlí a frekventovaných tras, aby byly co nejvíce dostupné pro zákazníky,“ řekla nám Eliška Čeřovská, PR manažerka Alza.cz.

Mezi řádky lze číst, že prostě přišla jiná doba. Starší koncept se neosvědčil, nový funguje lépe. Prodejny budoucnosti byly drahé a náročné na vyhledání vhodné lokace. Naopak AlzaBoxy se vyrábí sériově, pravděpodobně budou o řád levnější a „lze je postavit téměř kamkoliv“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo prodejna budoucnosti, vpravo AlzaBox. Obojí má schránky, ale starší koncept se neosvědčil, nový jej nahradil.

Navíc jde o novou byznysovou příležitost – Alza je otevřela třetím stranám, takže jde o univerzální službu dostupnou pro celý trh. Zákazníci Alzy mohou AlzaBoxy využít také k vrácení zboží nebo reklamaci. Firma si hraje s možnostmi, jméno služby „Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš“ mluví samo za sebe, členové programu AlzaPlus+ mají doručení do boxů zdarma.

Diskuze (94) Další článek: BAE Systems vyvíjejí pro US Navy univerzální systém pro odpalování raket

Témata článku: Alza.cz, E-shopy, AlzaBox