Amazon dělal čistku. Zakázal šest set čínských značek kvůli podvodům s recenzemi

Amazon dělal čistku. Zakázal šest set čínských značek kvůli podvodům s recenzemi

Amazon má největší digitální tržiště na světě, které je k dispozici i v několika jazykových mutacích. Už dlouho se však potýká s nejrůznějšími druhy podvodníků, tentokrát proti nim ostře zasáhl.

„Čistka“ přišla hlavně kvůli podvodným recenzím, které uměle zneužívaly algoritmy a dané zboží se tak dostávalo do popředí i přes to, že šlo o „šmejdy“, Zákazníci navíc byli obelháni tím, že má produkt skvělé recenze, musí tak být dobrý a kupovali ho. Případné špatné recenze se pak ve velkém počtu těch falešných ztrácely.

Amazon zablokoval přes šest set čínských značek, které byly prodeji v rámci tří tisíc různých prodejců a účtů. Odstranění značek začalo už před pěti měsíci. Do čistky spadly především značky a prodejci, kteří podmínky Amazonu porušovali opakovaně a po dlouhou dobu.

Zákaz značky a doživotní zrušení účtu se týká i nekalé praktiky podplácení zákazníků, aby napsali kladnou recenzi, případně aby za úplatu různého druhu smazali vlastní negativní recenzi. Amazon tyto praktiky zakázal v podmínkách už v roce 2016.

Nejedná se přitom jen o nějaké malé prodejce a značky. Web The Verge informoval například i o případu společnosti YKS, které Amazon zrušil 340 online obchodů a zadržel přes 20 milionů dolarů ve zboží.

Je jasné, že tento boj je nekonečný, protože podvodné nekvalitní značky a prodejci se zkrátka přejmenují a pojedou zase od nuly s trochu větší opatrností.

Diskuze (5) Další článek: Že se na cyklořetězu už nedá nic vymyslet? Nový design slibuje 99% efektivitu a o třetinu větší výdrž

Témata článku: Byznys, Amazon, E-shopy, Podvod, Mutace, Čínská značka, Značka, Prodejce, Web The Verge, Recenze, ČistkaJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami