Alexo, vytři podlahu. Amazon kupuje tvůrce robotických vysavačů Roomba a mopů Braava

Již 20 let robotické vysavače Roomba projíždějí bytem sem a tam a čistí podlahy, aniž by se o ně museli domácí (tak moc) starat. Do dalších dekád i na nové trhy je pomůže dostat nový partner. Amazon totiž oznámil, že za 1,7 miliardy dolarů koupí společnost iRobot.

Ta již mimo Roomby nabízí i robotické mopy Braava či zahradní sekačky Terra. Amazon zaplatí hotově 61 dolarů za akcii, které ještě začátkem srpna stála 46 dolarů, a pokryje i dluhy, které iRobot měl. Akvizici zatím dojednala představenstva obou společností, ale schválit ji musí ještě akcionáři a příslušené regulační úřady.

Pro Amazon půjde o další zařízení, kterým chce ovládnout domácnosti. Začali čtečkami Kindle, dnes má i tablety Fire, několik typů chytrých reproduktorů Echo, fitness náramky Halo, komunikátor Glow, Wi-Fi routery Eero nebo vlastní IoT platformu Sidewalk, kterou chce propojit výrobky ostatních firem.

Loni pak odhalil i vlastní zabezpečovací systém Ring, chytrý video zvonek, termostat a hlavně autonomního robota Astro. Ten ale neuklízí, jen dohlíží na domácí mazlíčky a je po ruce, když budete chtít někomu zavolat nebo říci skrz hlasovou asistentku Alexu nějaký povel.


Nejoblíbenější vysavače Roomba

iRobot Roomba i7 Black iRobot Roomba i7 Black
nabízí 38 obchodů za ceny od 9 351 Kč
Porovnat ceny
iRobot Roomba i7+ Black iRobot Roomba i7+ Black
nabízí 36 obchodů za ceny od 13 500 Kč
Porovnat ceny
iRobot Roomba j7+ iRobot Roomba j7+
nabízí 28 obchodů za ceny od 17 283 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené vysavače Roomba


Diskuze (7) Další článek: Facebook sledoval pacienty a cílil reklamu podle diagnózy. Teď čelí žalobě

Témata článku: Byznys, Amazon, Alexa, Akvizice, iRobot, Kindle, vysavače, Terra, Robotický vysavač, Alex, Eero, Sidewalk, Roomba, Dolar, Astra, Agree, Ale, Sekačka, Podlaha, Glow, Vysavače na Heureka.cz