Amazon v Česku postaví druhé distribuční centrum. Zaměstná lidi i roboty

Amazon v Česku postaví druhé distribuční centrum. Zaměstná lidi i roboty

Po logistickém centru v Dobrovízi postaveném v roce 2015 chce Amazon v Česku vybudovat ještě jeden obří sklad. Největší světový e-shop tentokrát využije prostory v Kojetíně na Olomoucku. Rozsáhlá hala, kanceláře a infrastruktura jej vyjdou na více než pět miliard korun. Centrum by mělo stát do konce roku 2023.

Podle Amazonu v něm najdou práci dva tisíce lidí, v Dobrovízi jich zaměstnává dvojnásobek. Firma už vypsala i několik pracovních pozic, velký nábor zaměstnanců odstartuje až v druhém čtvrtletí 2022. V Kojetíně mají důležitější úlohu hrát roboti.

Specializovaní roboti se zasouvají pod regály s výrobky, zvedají je a pohybují s nimi po distribučním centru, čímž pomáhají zkrátit čas nutný pro zpracování objednávek. Amazon pokračuje v investování do výzkumu a vývoje, který přináší asistenční a podpůrné technologie, které usnadňují zaměstnancům vykonávání jejich práce. To umožňuje kvalifikovaným zaměstnancům soustředit své schopnosti na sofistikovanější úkoly,“ uvádí Amazon.

Čtyřpatrová hala o výšce 27 metrů a skladovací ploše 190 tisíc metrů čtverečních poslouží Amazonu i partnerským podnikům prodávající skrz něj. Firma uvádí, že se sklad zaměří hlavně na drobné položky jako knihy, elektroniku a spotřební zboží.

Další informace o výstavbě a proměně brownfieldu po bývalých odkalovacích nádržích cukrovaru u Kojetína najdete na sesterském webu E15.cz.

Diskuze (17) Další článek: Důkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti

Témata článku: Byznys, Amazon, Zaměstnanci, E-shopy, E-shop, Dobrovíz, Distribuční centrum, Centrum, Robot, Olomoucko, Česká republika, Robota, RegálStrážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment