Americký Google bude pracovat z domova až do podzimu 2021. Může si lidstvo dovolit pracovat z obýváku?

Když letos na konci zimy naplno propukla pandemie koronaviru, mnohé americké technologické firmy poslaly své zaměstnance na homeoffice. Google nebyl výjimkou a především v USA práci z domova postupně protahoval o další a další měsíce.

A protože se situace v zámoří zatím nikterak nezlepšuje, Sundar Pitchai v e-mailu zaměstnancům posunul homeoffice v USA dokonce až do září roku 2021. Pracovníci tak zůstanou doma rok a půl!

Google staví jen v Silicon Valley hromadu nových obrovských kanceláří

Pandemie postihla firmu ve chvíli, kdy si v sousedství legendárního Googleplexu staví další sídlo ve formě obřího skleníku o velikosti fotbalového stadionu Campus 2. A zároveň v době, kdy se připravuje další projekt Downtown West o pár kilometrů jižněji v srdci San José. Tentokrát se jedná rovnou o celou čtvrť, která bude volně průchozí. Nebude se tedy jednat o tradiční korporátní ghetto, které je okolnímu světu zcela uzavřené.

Zůstává otázkou, jak to s těmito projekty nakonec dopadne, některé firmy už totiž hlásají, že zcela promění způsob práce a z homeofficu se stane standard. To by znamenalo obrovskou krizi pro developery, kteří roky plánují výstavbu kancelářských prostor.

Je to pro každého a dá se to vydržet?

Většina z nich se nicméně uklidňuje, že se nakonec vše vrátí k normálu a že se zaměstnancům – až na výjimky z řad digitálních nomádů – nechce trvale pracovat na dálku. Není divu, kancelář v malém panelákovém bytě 3+1 či jeho americké analogii totiž skutečně není pro každého a stejně tak juniorního zaměstnance nepromění většina firem v seniorního skrze Microsoft Teams. Google Meet nebo Zoom.

Nakonec nesmíme zapomínat na tu drobnost, že je člověk tvor společenský a v zaměstnání stráví podstatnou část života. Potřebuje tedy vlastní socializaci v kolektivu. Lidský kontakt je nenahraditelný, a tak patří k jedněm z největších vynálezů lidstva stará dobrá korporátní kuchyňka.

Diskuze (41) Další článek: Google Authenticator umí nově přenášet účty mezi mobily i na iPhonu

Témata článku: Koronavirus, Google, Byznys, USA, Zaměstnanci, Microsoft Teams, Obývák, Domov, Sundar Pitchai, Podzim, Googleplexu, Lidstvo, San JoséSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Otisk prstu v rudé planetě. Sonda MRO pořídila snímek malého marsovského kráteru s obrovským významem

Otisk prstu v rudé planetě. Sonda MRO pořídila snímek malého marsovského kráteru s obrovským významem

** Sonda MRO pořídila detailní snímek kráteru Airy-0. ** Kráter je zajímavý nejen z geologického hlediska ale zejména svou polohou ** Definuje marsovský nultý poledník

Petr Kubala
MarsVesmír
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Série Call of Duty krvácí. Za rok přišla o více jak 50 milionů aktivních hráčů

Série Call of Duty krvácí. Za rok přišla o více jak 50 milionů aktivních hráčů

Důvodem jsou slabé prodeje nejnovějšího dílu i špatný stav battle royale hitu Warzone.

Michal Maliarov
ActivisionCall of DutyByznys