Aplikace DoKapsy od ČSOB je dostupná i pro ty, kteří nejsou klienty banky. Proč ji používat?

ČSOB svým klientům život komplikuje tím, že je „nutí“ používat hned tři mobilní aplikace pro Android a iOS. Smartbanking slouží k běžné správě účtů a odesílání plateb. Smart klíč se využívá pro přihlašování a ověřování plateb na internetu coby náhrada SMS. A poslední nazvaná DoKapsy různé bonusy. A právě ta se nově otevírá i uživatelům, kteří u ČSOB (či Poštovní spořitelny) nemají účet.

Má smysl ji používat? To záleží, jestli využijete ony výhody. DoKapsy uchovává věrnostní kartičky z obchodů. Ty ale uložíte i přímo do Google Pay, Apple Pay nebo aplikací jako Stocard, Moje Portmonka či Kupi.

Dále umožní také platit na vybraných parkovištích ve městech: Holešov, Chotěboř, Letohrad, Moravské Budějovice, Nové Strašecí, Pozlovice, Tábor, Uherský Brod, Ústí nad Labem a Vsetín. Není třeba mít účet nebo kartu od ČSOB, přes bránu lze zaplatit libovolnou kartou. Zde však může být náhradou aplikace ParkSimply fungující na stejných místech.

Co se může hodit, jsou slevové kupóny. Těch je sice plný internet a podobné bonusové programy má každý druhá banka, ale proč nevyužít další. Zrovna teď tam jsou 10% slevy na libovolné zboží v Datartu nebo Xiaomi Czech, o 20 % nižší ceny na Zootu atd. Abyste mohli tyto slevy využívat, musíte v aplikaci zaregistrovat telefonní číslo a e-mail a souhlasit, že vás může někdo kontaktovat s marketingovou nabídkou. Na to pozor.

Klienti ČSOB pak skrz aplikaci ještě mohou spravovat své platební karty nebo aktivovat službu Na cesty slibující výhody při nákupech v zahraničí. DoKapsy letos nahradila dřívější aplikaci NaNákupy, která měla tytéž výhody, ale navíc s ní šlo také bezkonktaktně platit v kamenných obchodech. ČSOB se ale této možnosti vzdala ve prospěch Google Pay.

Takhle bude vypadat nová aplikace Google Pay:

Diskuze (6) Další článek: Velká Británie schválila vakcínu proti COVID-19 od Pfizeru, ostatní země kritizují unáhlené rozhodnutí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,