Apple, AMD i Nvidia snižují objednávky čipů u TSMC. Očekávají menší poptávku po zboží

Sílící ekonomická a energetická krize způsobuje pokles poptávky a na horší časy se začínají připravovat i velké technologické společnosti. Web Digitimes píše, že Apple, Nvidia, AMD a další už u TSMC snižují výrobní kapacity na konec letošního roku a začátek roku 2023.

V případě Applu se první vlna škrtů týká hlavně chystaného iPhonu 14 (čip A16), který bude představen na podzim. Místo plánovaných 90 milionů kusů chce Apple vyrobit o 10 % méně.

AMD snížilo objednávky waferů u TSMC pro 6nm a 7nm čipy o 20 tisíc kusů, avšak nemělo by se to týkat chystaných 5nm waferů pro nové Ryzeny 7000 a serverové Epycy.

Nvidia má v plánu snížit zamluvené kapacity pro 5nm výrobu pro grafické karty GeForce RTX 4000. Tato firma je v horší situaci i kvůli tomu, že si kapacity kvůli přechodu od Samsungu musela předplatit a TSMC nic vracet nechce. Jedinou možností je výrobu daného počtu waferů posunout o jedno či dvě čtvrtletí. To znamená, že Nvidia může zpomalit vypouštění jednotlivých modelů řady GeForce RTX 4000 až do vzdálenější části roku 2023.

Kvůli tomu, že klesly ceny kryptoměn, se bazary začínají zaplavovat použitými grafickými kartami série GeForce RTX 3000, což rovněž poznamená zájem o novou generaci grafických karet od Nvidie. Bude tedy zajímavé sledovat, jak bude Nvidia přistupovat k naceněné nových modelů, obzvláště při větším propadu poptávky.

Diskuze (10) Další článek: Vypnuté vyzvánění mobilů nezajistí klid. Naopak, snižuje pozornost

Témata článku: Apple, Byznys, Nvidia, AMD, Procesory, Grafické karty, iPhone, Samsung, Čipy, TSMC, GeForce RTX 4000, Ryzen, Výroba, Epyc, Čip, Web Digitimes, Objednávka, Malá poptávka, GeForce, Poptávka, Grafická karta, Zboží, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz