Apple má hodnotu 1,5 bilionu dolarů. Microsoft mu dýchá na záda

Apple se včera stal první veřejně obchodovatelnou americkou společností, jejíž hodnota dosáhla 1,5 bilionu dolarů (aktuálně 1,53 bil.). Stalo se tak krátce poté, co se provalilo, že Apple ukončí závislost na Intelu a pracuje na Macích využívajících jeho vlastní procesory.

Přímá souvislost mezi touto zprávou a růstem akcií ale být nemusí. Newyorská burza se totiž v posledních dnech vzpamatovává z koronavirové krize a začalo se dařit akciím i dalších významných společností.

Vyskočil také Microsoft, jehož tržní kapitalizace je těsně za Applem. V době psaní článku to bylo 1,49 bilionu dolarů. Třetí Amazon má hodnotu 1,32 bilionu a Alphabet rovný bilion. Poprvé v historii tak hned čtyři firmy měl hodnotu o 13 cifrách a shodou okolností všechny podnikají v technologiích.

Také na dalších místech jsou giganti, kteří vyrostli díky internetu. Čínská Alibaba dosáhla hodnoty 680 miliard dolarů, Facebook měl 679 miliard a Tencent 600 miliard.

Vůbec nejvyšší tržní kapitalizaci měla saudskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco, jejíž hodnota po prvotní emisi akcií loni v prosinci dosáhla 2,1 bilionu dolarů. Aktuálně je to 1,72 bilionu.

Zdroj: Google Finance via MacRumors

Diskuze (17) Další článek: Umělá inteligence exceluje v objevování masivních hvězdných mláďat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,