Apple opět bořil rekordy. Navzdory nedostatku čipů táhly iPhony i Macy

Foto: Apple
Apple opět bořil rekordy. Navzdory nedostatku čipů táhly iPhony i Macy | Foto: Apple

Cupertinská společnost ukončila druhé fiskální čtvrtletí tržbami ve výši 97,3 miliardy dolarů, což je o 9 % lepší výsledek než loni. Čistý zisk Apple zvýšil o 6 % na 25 miliard dolarů. Pro Apple jde o třetí nejlepší čtvrtletí v historii, úspěšnější byl jen během posledních dvou Vánoc.

Dařilo se mu zejména v Amerikách, kde utržil 40,9 miliardy dolarů (19 % růst), zatímco v jiných regionech spíš stagnoval, a v Asii mimo Japonsko a Čínu dokonce i oslabil.

Hlavním penězovodem zůstávající iPhony, příjmy z mobilů činily 50,6 miliardy dolarů (5% růst). O 15 % na 10,4 miliardy vyrostly Macy. Zato o 2 % poklesl zájem o iPady, ze kterých přišlo do poklady Applu 7,6 miliardy. Chytré hodiny, sluchátka a příslušenství zaznamenaly 8,8 miliardy (12% růst) a služby pak 19,8 miliardy (19% růst).

Finanční šéf Luca Maestri si pochvaluje hlavně zájem o MacBook Pro M1, Macům obecně se ale daří jako jindy dřív. Pro skoro polovinu zákazníků to přitom byl první počítač od Applu, takže firma úspěšně rekrutuje i lidi z jiných platforem.

Apple už prodává také 825 milionů předplatných, o 165 milionů více než před rokem. Kolik spadá po Music, Arcade, TV+, iCloud a další služby, firma neupřesňuje.

Maestri během konferenčního hovoru také varoval, že svět i jeho společnost se stále potýkají s nedostatkem součástek, avšak Apple bude dělat vše proto, aby se to uživatelů příliš nedotklo. Ale zatím se to dotýká. Kupříkladu čekací lhůta na některé Macy či nové monitory je typicky až dva měsíce. S dodávkami iPhonů – klíčových produktů – nicméně problémy nejsou.

Diskuze (30) Další článek: Otisk prstu v rudé planetě. Sonda MRO pořídila snímek malého marsovského kráteru s obrovským významem

Témata článku: Apple, Byznys, Historie, Japonsko, iPhone, Čína, Asie, iPad, Finanční výsledky, Rekord, Luco Maestri, Mac, Amerika, Čip, Music, Nedostatek, Dolar, Miliarda, Arcade, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak se dobře zorientovat při koupi televizoru, co chtít, co koupit, jak koupit a proč nastavit to/ono. Článek není jen o testu konkrétního televizoru, ale má komplexnější pojetí se subjektivněji laděným nádechem.

Alexandr Bray
Google TVRecenzeTestAndroid TV4K TVSonyUživatelské recenzeTestyPrůvodce nákupem
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy