Apple opravdu pracuje na generativní AI, potvrdil Tim Cook

Apple v noci zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2023. Po účetní stránce spíš stagnuje. Tržby meziročně klesly o 1,4 % na 81,7 miliardy dolarů, zato čistý zisk vzrostl o 2,3 % na 19,9 miliardy.

Firma zvyšuje provozní náklad, většinu z nich tvoří peníze investované do výzkum a vývoje. Apple na R&D poslal 7,4 miliardy dolarů, o 7 % více než před rokem. Tržby mu klesly ve všech regionech kromě Číny. A pokud jde o produkty, příjmy oslabily u iPhonů, Maců i iPadů, naopak rostou u příslušenství a služeb.

  Příjmy 23Q3 Příjmy 22Q3 Změna
iPhone 39 669 mil. USD 40 665 mil. USD −2,4%
Mac 6 840 mil. USD 7 382 mil. USD −7,3%
iPad 5 791 mil. USD 7 224 mil. USD −19,8%
příslušenství 8 284 mil. USD 8 084 mil. USD +2,5%
služby 21 213 mil. USD 19 604 mil. USD +8,2%

Výkonný ředitel Tim Cook i finanční šéf Luca Maestri v konferenčním hovoru při oznamování výsledků upřesnili i další detaily. Apple poprvé nabízí více než miliardu předplatných. V oběhu jsou více než dvě miliardy aktivních iZařízení a Maců.

Významně roste počet prodaných hodinek a dvě třetiny zamířily k uživatelům, kteří dosud Apple Watch neměli. Nositelnosti obecně přinesly v posledních 12 měsících do kasy přes 40 miliard dolarů, což je na úrovni Maců. Apple ale do nositelností počítá i sluchátka.

Tim Cook na dotaz Signeyho Hoa z Deutsche Bank promluvil také o umělé inteligenci. Apple dle jeho slov pracuje i na generativní AI, o čemž se nedávno spekulovalo, ale konkrétní detaily si šetří na zvláštní příležitost.

Když se podíváte zpět, zjistíte, že umělou inteligenci a strojové učení považujeme za základní technologie, které jsou nedílnou součástí prakticky každého produktu, který vytváříme. A tak když si vzpomenete na červnovou konferenci WWDC, oznámili jsme některé funkce, které se objeví v iOS 17 na podzim, jako je osobní hlas. Předtím jsme oznámili život zachraňující funkce, jako je detekce pádu a nárazu a EKG. Žádná z těchto funkcí, které jsem právě zmínil, a mnoho, mnoho dalších by nebyly možné bez umělé inteligence a strojového učení. A proto je pro nás naprosto zásadní.

A samozřejmě již léta provádíme výzkum v širokém spektru technologií AI, včetně generativní AI. Budeme i nadále investovat, inovovat a zodpovědně rozvíjet naše produkty s těmito technologiemi s cílem obohatit životy lidí. A o to nám tedy jde především. A jak víte, máme tendenci oznamovat věci, až když přijdou na trh, a to je náš modus operandi a toho bych se rád držel,“ řekl Tim Cook.

via Six Colors

Diskuze (6) Další článek: Hráči už častěji používají Linux než macOS, ukazují statistiky Steamu

Témata článku: Apple, Byznys, iPhone, Tim Cook, Finanční výsledky, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz