Byznys | Apple | Nositelnosti

Apple za čtvrtletí prodal přibližně 30 milionů nositelností. Meziročně dokázal zvýšit tržní podíl

Apple na podzim chystá v pořadí už šestou generaci chytrých hodinek Watch, které by měly přinést především nové senzory (například pro měření okysličené krve) a v příštím roce se očekává nová generace bezdrátových sluchátek Airpods. Ale i ve druhém čtvrtletí tohoto roku se mu dařilo skvěle prodávat stávající generace.

Dle odhadů IDC, které analyzovalo prodeje z různých distribučních kanálů (čísla od Applu nejsou k dispozici), se Applu za poslední tři měsíce podařilo prodat 29,4 milionu nositelností, zatímco minulý rok to bylo ve stejném období jen 23,5 milionu kusů.

Vzhledem ke slabé konkurenci se prodeje promítly i na tržním podílu, který dokonce meziročně vzrostl z 31,9 % na 34,2 %. Druhou pozici a nejrychlejší růst zaznamenala společnost Huawei, která prodala třikrát méně – 10,9 milionů kusů nositelností a má tržní podíl 12,6 %. Podobný objem prodalo Xiaomi (10,1 milionu kusů, tržní podíl 11,8 %).

Klepněte pro větší obrázek

Samsung s tržním podílem 8,3 % prodal 7,1 milionu kusů a na pátém místě je Fitbit s pouhými 2,5 miliony kusů a tržním podílem 2,9 %. Ostatní značky dohromady mají tržní podíl 30,3 % a prodalo se jich 26,1 milionu kusů.

Celý trh s nositelnostmi dle analýzy meziročně vzrostl o 14,1 %. Se zvýšenými prodeji nositelnosti souvisí zvýšené prodeje malých Bluetooth sluchátek, jako jsou například Airpods od Applu.

Diskuze (4) Další článek: Amazon dostal zelenou. Může začít doručovat zásilky pomocí dronů

Témata článku: Byznys, Apple, Samsung, Huawei, Apple Watch, Hodinky, Xiaomi, Sluchátka, Nositelnosti, Statistiky, Fitbit, Tržní podíl, IDC, AirPods, Zvýšený prodej, Prodej, Milión kusů, Podíl, Čtvrtletí, Kus


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102