Bankovni identitu již nabízí i UniCredit. Letos se přidají také mBank a Creditas

UniCredit Bank je osmým finančním domem nabízejícím svým klientům bankovní identitu, kterou mohou využívat k přihlašování ke službám veřejné správy či registracím některých komerčních služeb. Z devíti firem, které jsou akcionáři stejnojmenné společnosti Bankovní identita, tak BankID nenabízí již jen mBank. Ta ale podporu plánuje zavést ještě letos.

Přidá se také Creditas, která v Bankovní identitě žádný finanční podíl nemá. Jestli ji nasadí i další menší konkurenti jako Trinity, Max banka nebo Hello bank, zatím není jasné.

Bankovní identitu již podporuje také několik desítek komerčních společností od obchodů (Alza, Coop), přes loterie (Sazka, Tipsport, Fortuna…) až po pojišťovny (Generali, ČPP, Kooperativa…) či jiné finanční a investiční společnosti. Letos by bankovní identitu měly pro registrace a přihlašování zavést i všechny zdravotní pojišťovny. Zatím ji nasadily jen ČPZP, OZP a VoZP.

Podle ředitele společnosti Marka Růžičky mají BankID letos integrovat také sdílené služby (auta, kola, koloběžky), knihovny a vysoké školy. Do konce ledna díky bankovní identitě půjde vyřídit rovněž dotační program Nová zelená úsporám a v polovině roku skrz nic bude možné žádat také o všechny typy důchodů.

Banky nabízející BankID

Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Od konce minulého roku jsou ke stažení mobilní aplikace BankID Plus pro Android a iOS, které mají sloužit v obchodech při nákupu alkoholu či cigaret k ověření věku. Ale tam klienti spíš narazí na to, že daný podnik nebude o takové možnosti vůbec vědět.

Diskuze (4) Další článek: V uniklých datech Twitteru figurují desítky tisíc českých účtů i e-maily miliardářů a politiků

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,