Billa je další velký řetězec s e-shopem. Přes internet prodává i potraviny

Oživeno 15. 9. | Pilotní test byl podle Billy úspěšný, e-shop tedy spouští naostro. Zatím je dostupný jen pro uživatele v okolí Prahy, Mladé Boleslavi a Brna. V prodeji je přes devět tisíc produktů, ty dorazí až do tří hodin od objednání. Noví zákazníci navíc získají 10% slevu na první tři nákupy.

Od březnového testu v e-shopu Billy nakoupilo 7000 lidí, ti provedli bezmála 29 000 objednávek. Přes 80 % zákazníků nakoupilo více než třikrát. Změnila se však minimální hodnota objednávky. V pilotním testu se začínalo na 200 Kč, teď to je již 500 Kč. Doprava přes DoDo zůstává bezplatná.

Billa chce do konce roku vydat i mobilní aplikaci pro online nakupování a e-shop začne postupně plnit produkty, které budou exkluzivně dostupné jen na internetu, nikoliv na kamenných prodejnách. Do konce roku 2025 chce Billa rozjet e-shop pro celou republiku a stát se druhým největším internetovým prodejcem potravin.


Původní článek ze 7. 3. | Billa má v Česku již přes 250 kamenných prodejen, řetězec ale zároveň pracuje na možnosti nákupů, aniž byste je museli fyzicky navštívit. Od března funguje v Praze, Brně a okolí obou metropolí e-shop s dovozem do tří hodin od objednání. Doprava je zdarma, minimální hodnota objednávky je 200 Kč, maximální pak 15 000 Kč.

V katalogu je přes 8000 položek, zejména potraviny a nápoje, ale online lze koupit též typické nepotravinové zboží, které má Billa i na pultech kamenných obchodů. Tedy drogerii a další věci do domácnosti. Billa zboží předá v papírových taškách a nechá doručit až ke druhým dveřím. Na dovozu obchod spolupracuje s kurýrní službou DoDo.

Vlastní e-shop s potravinami spustil předloni také Penny Market, který stejně jako Billu ovládá německá skupina Rewe. Služby Penny domů zatím funguje jen v Plzni, ale firma plánovala expanzi i do dalších míst.

Lidl a Kaufland spadající pod německou Schwarz Gruppe e-shopy mají také (ten kauflandský je těsně před spuštěním), ale jen s nepotravinovým zbožím. Tesco prodává online i potraviny a to prakticky v celé republice. E-shop má také Albert, potraviny a další zboží doručuje v okolí Brna, Olomouce a Ostravy.

Globus spustil online prodej už v roce 2018, avšak zatím nedoručuje domů, objednávky se musí vyzvednout v hypermarketu. Stejně to funguje i v řetězci Coop, který už má online prodej, ale s vyzvednutím na prodejnách nebo u samoobslužných automatů.

Diskuze (48) Další článek: Google prodlouží život Chromebookům. Odteď je bude podporovat 10 let

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,